Sloga - Sloboda: Uzbudljiva i neizvjesna utakmica

Rukometaši Sloge su u veoma uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici savladali jednog od glavnih pretendenata na najviši plasman i titulu ekipu Slobode iz Tuzle rezultatom 33:32. Sloga je odigrala izvrsno drugo poluvrijeme, ali u posljednjim trenucima umalo da naprave od gotovog veresiju i ispuste tri gola viška. To se nije desilo i Sloga je upisala veliku pojedu na startu prvenstva.  Utakmica je uglavnom bila u egalu, nijedna ekipa nije stvorila prednost veću od tri gola razlike.
U prvih 12 minuta igralo se gol za gol. A onda Sloboda postiže dva gola u nizu za vođstvo 9:8. Istom mjerom uzvraćaju domaći i vraćaju prednost na svoju stranu 10:9 (17.minut). U 22.minutu Tuzlaci prvi put dolaze do dva gola viška 13:11. Pet minuta prije odlaska na odmor Sloga poravnava rezultat 14:14. U finišu Sloboda je imala ponovo plus dva 18:16. Tačku na "i" u prvom poluvremenu stavio je Jovan Todorović za gol zaostatka dobojskog tima 17:18.
U 36.minutu Sloga nakon serije 3:0 prelazi u vođstvo 21:20. Nedugo zatim Sloboda ponovo vraća rezultat na svoju stranu. U 45.minutu gosti su imali najveću prednost na utakmici plus tri 27:24. U tim momentima ostaju sa dva igrača manje na terenu što Sloga koristi i serijom 4:0 preokreće rezultat 28:27. U 49.minutu ista situacija samo na drugoj strani tada je Sloga zaradila dva isključenja. Međutim to nisu u velikoj mjeri materijalizovali gosti, postigli su samo dva gola za novo vođstvo 29:28. Zatim slijedi furiozna igra izabranika Dejana Vasilića i sa četiri gola u nizu stižu do najvećeg preimućstva 32:29. U 59.minutu domaći imali su sigurnu prednost 33:30. Ali gosti igraju presing po cijelom terenu i postižu dva brza gola za 32:33. Domaći su se uspjeli oduprijeti i sačuvati pobjedu.
Slogu su do trijumfa pedvodili maestralni dvojac Stanko Stanković sa 9 i kapiten Dušan Miličević sa 8 golova, sedam golova postigao je Jovan Todorović, dok se pet puta u listu strijelaca upisao Bojan Tulendić. Kod gostiju izvrstan je bio Marino Gabrieri sa 11 golova, pet golova postigao je Mirko Mišetić.
-Savladali smo sigurno jednu od najboljih ekipa u Bosni i Hercegovini i imaju najveće ambicije. Igraju Evropu fantastična su ekipa. Mi smo zacrtali neke svoje ciljeve, da napredujemo u odnosu na prošlu godinu. Da bi napredovali moramo pojeđivati najbolje. Pokazali smo da možemo ispuniti te ciljeve. Momci su bili fantastični pogotovo u drugom poluvremenu gdje smo se vratili iz minus dva i zasluženo smo pobijedili. Vodili smo ta sva tri razlike pred kraj, brzopleto smo pokuali riješiti neke situacije. Promašili zicere neke. Sve u svemu čestitam svojim momcima na zasluženoj pobjedi. Nadam se da ćemo već sljedećeg vikenda u Živinicama nastaviti sa ovakvim igrama. -rekao je trener Dejan Vasilić.
Kapiten Dušan Miličević kapitenski je vodio svoj tim do pobjede, pogađao je kad je trebalo. Vukao je ekipu zajedno sa fenomealnim Stankom Stankovićem.
-Bila je to izvanredna utakmica. Od početka do kraja bila je borba neprestana s jedne i druge strane. Odlično smo odigrali drugo poluvrijeme, naročito u fazi odbrane. Čestitao bi protivničkoj ekipi na borbi, q našoj naravno na pobjedi. -istakao je kapiten Sloge Dušan Miličević.

SLOGA - SLOBODA 33:32 (17:18)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 300. Sudije: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (oba iz Ljubuškog). Delegat: Arijana Vojić (Bihać). Sedmerci: Sloga 2(), Sloboda 5(5). Iključenja: Sloga 4, Sloboda 12 minuta.
SLOGA: Milutin Bogdanović (9 odbrana), Mihailo Ristić, Radomir Stojanović 2, Jovan Todorović 7, Stanko Stanković 9, Vladan Marković, Bojan Tulendić 6(1), Mario Ćulum, Dario Đenadija 1, Ilija Krajina, Dušan Miličević 8, Rajko Maričić, Danilo Ristić, Nikola Stjepanović, Andrej Lazić, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.
SLOBODA: Denis Ismet Zečević, Mirza Jusufović, Emir Suhonjić 2, Goran Anđelić (5 odbrana), Mirko Mišetić 5, Zdravko Čajić (6 odbrana), Marko Lukić 1, Luka Knežević 3, Haris Buljina 3, Mario Pavla, Aleksandar Kurteš 1, Omar Babović, Marino Gabrieri 11(5), Anes Bečić 2, Lazar Janković 4, Enes Skopljak. Trener: Mirko Mikić.

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač : Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina