Željeznica preokretom do pobjede

Futsaleri Željeznice su uspješno prošli prvo gostovanje u sezoni. Nakon polovičnog učinka na domaćem terenu u prva dva kola ekipa iz Trnova je savladala u trećem kolu Kotor Varoš u gostima 5:3.

Prvo poluvrijeme pripada domaćem timu, koji preko Aleksandra Tepića u osmoj minuti stiže do vođstva. Brzo uzvraća Almin Godinjak za 1:1, ali kapiten Tepić po drugi put trese mrežu i sa 2:1 se odlazi na odmor.

Nermin Jusić sa dva brza gola otvara drugo poluvrijeme i Željeznica dolazi do vođstva, a u 34. minuti je i 4:2 nakon gola Igora Đorde.

Uzvratio je Milko Babić u 37. minuti, vratio neizvjesnost u meč, ali dileme oko pobjednika otklanja Mirza Selimović golom u 39. minuti.

KMF KOTOR VAROŠ - KMF ŽELJEZNICA TRNOVO 3:5 (2:1)
Dvorana "Kotor Varoš"
Gledalaca: 50
Sudije: Goran Ilić i Darko Vukojević (oba Doboj)
Strijelci: 1:0 Tepić 8, 1:1 Godinjak 10, 2:1 Tepić 19, 2:2 Jusić 22, 2:3 Jusić 24,
2:4 Đorda 34, 3:4 Babić 37, 3:5 Selimović 39
Žuti kartoni: Trifković (Kotor Varoš)

KOTOR VAROŠ: Vučanović, Bašić, Vučić, Trifković, Tepić, Vasiljević, Glamočak, Radiša, Bjelošević, SAvić, Knežević, Gavrić, Tomić, Babić

ŽELJEZNICA: Dragović, Bjelica, Đorda, Jusić, Elez, Radojević, Čelan, Elpez,Selimović, Šćepanović, Godinjak

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac