Remi Leotara i Sloge u Trebinju

Rukometaši Sloge donose kući u Doboj jedan bod iz Trebinja. Oni su odigrali neriješeno sa domaćim Leotarom 28:28 (14:14). Dobojlije su u posljednjih osam minuta nadaknadili minus od četiri gola i u posljednjim sekundama meča stigli do remija. Petnaes sekundi prije kraja dosuđen je sedmerac za Slogu Stanko Stanković ga nije realizovao, ali idbijenu loptu rihvatio je Bojan Tulendić i pogodio za veliki bod 28:28.
Sloga je odlično otvorila utakmicu i povela rezultatom 3:0. U 11.minutu dobojski tim je imao dva gola viška 6:4. Faktički u istom minutu domaći postižu brza dva gola za izjednačenje 6:6. Igrao se 19.minut kada Trebinjci po prvi put na utakmici dolaze u vođstvo 9:8. Pet minuta prije odlaska na odmor Leotar je imao dva gola prednosti 12:10. Sloga u finišu pravi seriju 3:0 i prelazi u vođstvo 13:12. Na odmor se odlazi sa neriješenim rezultatom 14:14.
Leotar u nastavku startuje sa dva gola i prednošću 16:14. Trebinjci u 39.minutu stižu do tri gola viška 21:18. Petnaest minuta prije kraja Leotar je imao ao četiri gola viška 24:20. Nedugo zatim rezultat na semaforu stajao je 25:22 u korist Leotara. Ali onda izabranici Dejana Vasilića odličnim reakcijama u odbrani presijecaju nekoliko lopti i stižu do izjednačenja 25:25. Istom mjerom Leotar uzvraća sa tri gola u nizu ponovo vodi 28:25 (56.minut). U preostalom vremenu Sloga je igrala dobro vratila je serijom 3:0 i stigli do već opisanog remija 28:28.
Najefikasniji u domaćem kolektivu bili su Marko Parežanin i Vladimir Stanković sa po šest golova. A u redovima dobojskog premijerligaša Stanko Stanković sa 9 i Dušan Miličević sa 8 golova.

LEOTAR - SLOGA 28:28 (14:14)

Dvorana: "Miloš Mrdić". Gledalaca: 500. Sudije: Vesna Balvan i Tatjana Praštalo (obje iz Banja Luke). Delegat: Slaven Tomić (Ljubuški). Sedmerci: Leotar 3(3), Sloga 2(1). Isključenja: Leotar 6, Sloga 8 minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Đorđe Ratković (Leotar) u 60.minutu.
LEOTAR: Veselin Savović, Dimitrije Veraja, Milomir Ninković, Aleksandar Milojević 5, Vladimir Stanković 6(3), Đorđe Ratković 2, Marko Parežanin 6, Đorđe Kukić 4, Nenad Todorov, Ivan Petrović, Igor Mrvaljević, Božo Tepić, Patrik Pavičić 1, Radovan Uljarević 1, Nemanja Dimitrijević 3, Miloš Knežević. Trener: Dragiša Koraćević.
SLOGA: Milutin Bogdanović, Mihailo Ristić, Radomir Stojanović 2, Jovan Todorović 3, Stanko Stanković 9(1), Vladan Marković, Bojan Tulendić 2, Mario Ćulum, Dario Đenadija 1, Đorđe Ristić, Dušan Miličević 8, Rajko Maričić, Danilo Ristić 3, Božidar Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

Krivaja : Sloga
Goražde : Sloboda
Izviđač : Konjuh
Čapljina : Maglaj
Gračanica : Vogošća
Leotar : Hercegovina