Futsaleri Dervente slomili Kotor Varoš i zasjeli na vrh šampionata Srpske

U premijernom susretu proljećnog dijela sezone futsaleri Dervente su očekivano savladali ekipu Kotor Varoši.

Uprkos trijumfu, nije sve počelo dobro po domaćina jer su u uvodnim minutama Kozorvarošani stigli do prednosti preko Radiše. Uslijedila je “opsada” gola gostiju i prilike Radoje, Kojića i Kulage, da bi potom okvir gola pogađali Simić i Đuričić. Sreća je bila na strani gostiju sve do posljednjih 5 minuta prvog dijela kada izjednačava Rajak, a potom stvari na pravo mjesto postavlja Duspara.

Kada je Radoja povisio na 3:1 početkom nastavka izgledalo je da je meč prelomljen u korist domaćih, ali su gosti nedugo potom iskoristili manjkavost igre sa golmanom u polju i vratili rezultatsku neizvijesnost. Ipak, sa dva gola u poslednjih 5 minuta meča, Rajak Derventi donosi nova tri boda sa kojim je KMF Derventa preuzeo lidersku poziciju. Konačan rezultat postavio je gostujući igrač Bjelošević.

U narednom kolu Derventa gostuje u Doboju, kod dosadašnjeg lidera takmičenja.

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac