Sloboda 73 porazila lidera

Lider prvoligaškog karavana Jahorina sa Pala neočekivano je poklekla u Novom Gradu. Tim Slobode 73 je trijumfovao 69:68.

Bila je ovo neizvjesna utakmica, a nije tako ličilo tokom prvog dijela susreta. Paljani su imali prednost. Bilo je 29:40 na poluvremenu, ali su u nastavku igrači Mira Vukoja zakazali.

Obično su u dosadašnjem toku šampionata lomili protivnike u drugom dijelu susreta, ali su ih domaćini iznenadili i treću i četvrtu četvrtinu dobili sa: 1).12 i 21:16.

Domaći su 21 sekundu prije kraja imali prednost od 69:65, da bi Jahorina došla do poena minusa nakon tri pogođena penala Mladena Pavlovića.

Imala je Sloboda napad koji nije iskoristila, a na suprotnoj strani dvije sekunde prije kraja Dževon Mej nije pogodio za dva poena, pa su bodovi pripali Slobodi 73.