Student pritišče lidera, Teslić slavio u derbiju kola

UKMF Student

Dvije utakmice devetog kola Druge lige Republike Srpske grupa "Centar" odigrane su ovog vikenda, a pobjede su upisali domaćini.

U banjalučkom okršaju Student nije imao problema protiv Sokratesa i slavio je pobjedu 9:2. Boban Velaga je postigao tri gola, dva je dodao Mirko Popović, a po jednom su se u strijelce upisivali Miloš Pejić, Duško Čolić, Radovan Jalić i Jovan Lukajić. Za Sokratesa su pogađali Marko Grujić i Mihajlo Trnjak.

Teslić je u derbiju kola bio bolji od Viktorije iz Ribnika na svom terenu i poslije preokreta je slavio pobjedu 4:2. Viktorija je na samom startu utakmice povela 2:0 golovima Dragana Mandića i Duška Kaurina i čuvali su rezultat sve do polovine drugog poluvremena kada Teslić kreće u preokret. Dobre stvari za Teslić je nagovijestio Dejan Delić u 26. minuti, a onda sa dva brza gola Ognjen Cvjetković potpuno preokreće rezultat. Pobjedu Teslića ovjerio je drugim golom Dejan Delić u 35. minuti utakmice.

U ovom kolu ostaju da se odigraju još utakmice Kneževo - Čelinac, te Jošavka - Starčevica.

UKMF STUDENT - KMF SOKRATES 9:2 (2:0)
Univerzitetska sportska dvorana u Kampusu, Banja Luka
Gledalaca: 20
Sudije: Aleksandar Railić (Banja Luka) i Nikola Pećanac (Istočni Drvar)
Strijelci: 1:0 Velaga 11, 2:0 Petrović 11, 3:0 Pejić 22, 3:1 Grujić 25, 4:1 Čolić 26, 5:1 Velaga 26, 6:1 Velaga 27, 6:2 Trnjak 30, 7:2 R. Jalić 31, 8:2 Petrović 36, 9:2 Lukajić 38
Žuti kartoni: -

STUDENT: Kostadinović, Pejić, Velaga, Lukić, Zolak, Čolić, Lukajić, Petrović, N. Jalić, Dobraš, R. Jalić, Pavlović

SOKRATES: Kahrić, Banović, Grujić, Vučić, Kurtinović, Kalinić, Trnjak

KMF TESLIĆ - KMF VIKTORIJA 4:2 (0:2)
SRC "Radolinka", Teslić
Gledalaca: 50
Sudije: Dejan Đ Lazić (Doboj) i Zoran Tepić (Derventa)
Strijelci: 0:1 Mandić 4, 0:2 Kaurin 5, 1:2 Delić 26, 2:2 Cvjetković 29, 3:2 Cvjetković 30, 4:2 Delić 35
Žuti kartoni: Ž.Stanišić (Viktorija)
Crveni karton: Ognjen Jovanović (VIktorija) 39

TESLIĆ: Šušković, Živković, Pavlović, Cocić, Draganić, Jaćimović, Nikolčić, Bjeličić, Delić, Stanković, Ahmić, Cvjetković, Markuljević

VIKTORIJA: Vračar, Kaurin, Pucar, Vučković, Mandić, Ž. Stanišić, Jovanović, Ružičić, A. Stanišić

Sokrates 4 : 6 Kneževo
Jošavka 1 : 3 Student
Teslić 3 : 3 Čelinac
Viktorija 3 : 0 Starčevica