Slavija odigrala najbolju utakmicu sezone i slavila ogromnu pobjedu

Foto/ Vasilije Marković

Fudbaleri Slavije odigrali su najbolju utakmicu sezone i potpuno zasluženo savladali Veleža 2:0, a s obzirom na to kakve su šanse stvorili, zasigurno je rezultat mogao biti i mnogo ubjedljiviji.

Teško je pobrojati sve šanse koje je Slavija napravila u prvom poluvremenu ove utakmice. Potpuna dominacija Sokolova iz Istočnog Sarajeva koji su sa lakoćom probijali dupli blok Nevesinjaca. Osjetili su problem po lijevoj strani odbrana Veleža, a Petar Dabić je na muke satvljao Miljana Gutića i lako probijao defanzivnu liniju gostiju.

Da je raspoložen za igru Dabić je nagovijestio u 11. minuti utakmice, otišla mu je lopta malo iskosa, dovoljno da Zurovac stigne zatvoriti bliži ugao i izbaciti loptu u korner.

U 20. minuti Petar Dabić probija stranu, odigrava za Križevca, čiji šut ponovo brani Zurovac. Prelijepu akciju Slavija izvodi četiri minute kasnije. Razmijenili su Govedarica i Križevac dva dupla pasa, ušetala se u kazneni prostor, a šut Govedarice opet brani Zurovac.

Nepunu minutu kasnije Govedarica opet u šansi nakon novog prodora Dabića, šutirao je preko gola.

Pokušali su gosti na sve načine da osujete brzu igru i kontinuirane napade Slavije, koristili svaki momenat već od samog početka da odugovlače, a Bojan Panić je tolerisao to prvih tridesetak minuta igre, da bi onda krenuo da požuruje golmana Zurovca sa uvođenjem lopte u igru.

U 26. minuti Križevac ponovo proba šut, za malo pored gola, da bi u 30. minuti još jednom probio Dabić po strani, odigrao u sredinu, sada Danijel Erić šutira preko gola.

Sjajnu šansu Slavija ima i u 35. minuti utakmice nakon kornera Dabića. Vasilije Gojković sam sa šest metara ne uspjeva da uputi kvalitetniji udarac glavom.

U 38. minuti svi su zanijemili na stadionu nakon što Bojan Panić nije dosudio očigledan penal za Sokolove. Stefan Arbinja se ubacio iza leđa odbrani gostiju, izmakao loptu Milošu Zurovcu koji ga obara, ali Bojan Panić po ko zna koji put navlači na sebe pritužbe ekipa. Očigledan jedanaesterac sudija iz Prijedora, često kritikovan zbog svojih loših odluka propušta da dosudi i navlači na sebe gnijev svih na stadionu.

Iako vidno iznervirani zbog te odluke, nastavili su domači da napadaju, pa do poluvrmena su u šansi još i Stefan Arbinja, nakon novog prodora Petra Dabića, a onda i Slobodan Vučinić koji šutira u dobro postavljenog Zurovca.

U drugom poluvremenu Velež prepoznaje opasnost od Dabića, ali istovremeno Slavija težište svojih napada prebacuje na kontra bok, pa sada Mandić i Arbinja prave dosta problema, a onda po ulasku u igru i Nikola Bjeloš koji je bio rovit uoči utakmice, pa je šansu sačekao sa klupe za posljednjih pola sata svjež i odmoran. Sa druge strane Velež je pokušao iz polukontri i kontri, prije svega preko Draškovića da zaprijeti Slaviji, ali nisu napravili gotovo ništa u ofanzivnom dijelu. Tek, jedan pokušaj Mikulića glavom, Sirćo je dobro intervenisao.

Upravo je to i dalo rezultat i Slavija u 63. minuti konačno dolazi do više nego zasluženog vođstva. Nikola Bjeloš je izveo drugi od dva vezana kornera, a Danijel Erić je najviši u skoku i pogađa za oduševljenje domaćih navijača, koji su u ovom meču od prve do posljednje minute bodrili ekipu, shvativši da je ovo momenat Plavima i te kako treba vjetar u leđa za samopouzdanje.

U 69. minuti Nikola Bjeloš odlično šutira, namjestio se na svoju poziciju, poslao „kiflu“ ka golu Zurovca, ali lopta završava tik uz stativu. Što nisu uradili tada domaći su uradili u 75. minuti utakmice. Jako lijepa akcija Sokolova, Vladan Mandić je asistent, lopta prolazi pored Zurovca, a Arbinja postiže jedan od lakših golova u svojoj karijeri do ovjeri vođstvo Sokolova.

Postigla je Slavija još jedan pogodak nakon lijepe akcije, kada su se praktično ušetali u peterac, ali sada Nebojša Čiča opravdano poništava gol.

U 84. minuti utakmice Nikola Bjeloš izlazi sam na golmana Zurovca, gura loptu pored njega, Zurovac ga ruši na nekih 25 metara od gola, a Bojan Panić sada isključuje kapitena i golmana Veleža.

Na gol je tako morao mladi Miloš Drljan, a praktično odmah nakon toga Slavija postiže još jedan gol,ali opet Nebojša Čiča signalizira ofsajd, pa ostaje 2:0. Sumnjiva situacija zbog koje su protestovali domaći, ali se igra nastavila.

I u sudijskoj nadoknadi vremena Slavija prijeti, Benjamin Križevac poslije duela pada u kaznenom prostoru, Bojan Panić ponovo samo pokazuje da se igra nastavi. Teatralno je Panić još u finišu utakmice pokazao dva žuta kartona domaćim fudbalerima, samo da zaokruži vrlo loše suđenje danas, pa je i pored pobjede po izlasku sa terena kod navijača Slavije prisutno nezadovoljstvo suđenjem, naročito zbog očiglednog penala kojeg je propustio da dosudi u 38. minuti utakmice.

SLAVIJA – VELEŽ 2:0 (0:0)