Hezonja srušio Partizan

U 31. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je u Štark areni izgubio od lidera Evrologe i aktuelnog šampiona sa 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20)

Partizan Mozzart Bet nije uspeo da savlada aktuelnog šampiona Evrope. U 31. kolu Evrolige, crno-beli su pred 20.200 gledalaca u Štark areni izgubili od Real Madrida.

Tokom čvrstog i ujednačenog prvog poluvremena, crno-beli su nakon 10 minuta igre imali izjednačen rezultat (13:13) da bi posle 20 minute igre na semaforu stajalo 31:33.

I u trećoj deonici, vodila se velika i ujednačena borba sve do poslednji 150 sekundi kada je gostujući sastav uspeo da napravi seriju 16:0 i tako stekne 14 poena razlike pred poslednjih 10 minuta igre.

Tokom poslednje deonice, crno-beli su pokušavali da sustignu rivala, ali je iskusni sastav gostiju uspeo da osujeti sve nalete Parnog valjka i do kraja meča održi prednost.

Nakon utakmice, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Čestitam Realu, dugo su lider Evrolige. Jasno je da smo izgubili utakmicu u trećoj četvrtini, poslednja dva i po minuta. Zaslužili su pobedu. Bili smo u utakmici do poslednja dva minuta treće četvrtine. Grešili smo tada, a tu je bio i neverovatni Hezonja. On je šuter, pripremali smo utakmicu tako da nikad pored njega ne treba da budu spuštene ruke, ali on ume da pogodi i sa sedam-osam-devet metara. Mislim da je Real ekipa koja dominira, ubedljivo je prvi u Evroligi, zvanični je prvak Evrope. Ne mislim da je ovaj poraz  nešto što je bolno za nas. Izgubili smo druge utakmice koje je trebalo da dobijemo, to je bolno. Nije, naravno, normalan osećaj da se izgubi, ali nastavićemo da se borimo. Pre dva dana smo odigrali odlično, večeras smo imali veliku želju i borbenost, ali to nije bilo dovoljno", naglasio je Obradović.

PARTIZAN MOZZART BET: Kaminski 19, Naneli 16, Panter 16, Avramović 10, Kaboklo 9, Anđušić 3, Dozijer 3, Smalagić, Ponitka, Jarmaz.

REAL MADRID: Hezonja 25, Dek 13, Kozer 10, Jabusele 10, Tavareš 8, Kampaco 7, Porije 7, Abalde 5, Musa 3, Aloken, Penja

(Foto: Dragana Stjepanović)