Borac prišao tituli za još jedan korak

David Vuković (Borac) FOTO: FK Borac/N. Kulaga

Fudbaleri Borca pobijedili su GOŠK rezultatom 3:1 u posljednjoj utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Meč je počeo stresno za ekipu iz Gabele, već u treem minutu, ostali su gosti s igračem manje. Filip Račić je napravio prekršaj, a glavni sudija Dražen Marić se uhvatio za džep i pokazao direktan crveni karton! Domaći su dobru priliku imali u 24. minutu, Lukić je šutirao sa nekoliko metara, odbranio je Vasilj.

Banjalučani su došli do vođstva u završnici prvog poluvremena. Jurilj je ubacio, Lukić je uspio spustiti loptu do Blagaića, a ovaj je snažnim udarcem savladao nemoćnog Vasilja za 1:0 i rezultat prvog dijela.

U 53. minutu, lider na tabeli je udvostručio prednost. David Vuković je asistirao, a Jovo Lukić majstorski petom pogodio. Samo što je meč nastavljen, na drugoj strani je mrežu Borca pogodio Gabrijel Čoko.

Borac je do trećeg pogotka stigao u 76. minutu. Na lijevu nogu se naštimao Hrelja i udarcem sa distance riješio sve dileme oko pobjednika.

Borac – GOŠK          3:1 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 2.000. Sudija: Dražen Marić (Bijeljina). Strijelci: 1:0 Blagaić (44), 2:0 Lukić (53), 2:1 Čoko (57), 3:1 Hrelja (76). Žuti kartoni: Vranješ (Borac), Musulin, Čoko, Čajić, Miličević (GOŠK). Crveni karton: Filip Račić (GOŠK) u 3. minutu.

BORAC: Milošević, Jokić (od 46. Subić), Ćelić, Jurilj, Grahovac, Vuković, Lukić (od 82. Makarić), Blagaić (od 67. Vranješ), Kulašin (od 68. Hrelja), Šušić, Nišić (od 82. Nišić).

GOŠK: Vasilj, Šuta, Hasukić, Bradara, Miličević (od 81. Ramljak), Račić, Pobi, Musulin (od 46. Marasović), Čajić, Radenović (od 46. Radenović), Šiško (od 46. Čoko).

Zvijezda 09 : Željezničar
Borac : Igman
Zrinjski : Tuzla City