Odbojkaši Srbije savladali Argentinu u Iranu
Odbojkaši Srbije savladali su selekciju Argentine u Iranu sa 3:0 (25:18, 25:22, 25:23) u 1. kolu drugog vikenda Svjetske lige. Poslije dvije pobjede i poraza u Novom Sadu, tim Nikole Grbića odlično je počeo vikend u Iranu. Savladana je Argentina, a najlakši posao bio je u prvom setu, gdje su aktuelni šampioni imali konstantu prednost od četiri, pet poena i na kraju su je povećali do konačnih sedam. U drugom setu se igralo poen za poen, da bi Srbija u jednom trenutku imala 19:16, ali Argentina prilazi na samo poen zaostatka. Ipak na samom kraju „orlovi“ prave mini-seriju i dolaze do 2:0 u setovima. Treći set je išao kao i drugi, s tim da su srpski odbojkaši u jednom trenutku poveli sa 21:17, a Argentina je prišla na 24:23, no novu priliku za meč loptu nisu propustili. Najefikasniji na meču bio je Poglajen sa 15 poena, a u timu Srbije Uroš Kovačević je osvojio 12, a Marko Ivović jedan manje. Naredni meč odbojkaši Srbije igraju sutra od 18:40h protiv domaćina Irana.