Pobjeda odbojkašica BiH nad Letonijom
Ženska odbojkaška reperezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Letonije sa 3:1 (25:11, 25:21, 25:27, 25:12) u 2. kolu kvalifikacija u Belgiji za Svjetsko prvenstvo. Poslije ubjedljivog poraza od ekipe Italije, bh. odbojkašice su slavile nad selekcijom Letonije. Prvi set je ekipa Gorana Nešića veoma lako dobila, u drugom je vodila većinom seta, da bi protivnice povele sa 21:20. Tada BiH pravi seriju 5:0 u dolazi do vođstva od 2:0 u setovima. Tokom cijelog trećeg seta odbojkašice BiH su vodile, da bi na samom kraju Letonija preokrenula i smanjila na 2:1. U zadnjem setu posao za bh. ekipu je bio lagan, slavile su sa 25:12 i tako došle do pobjede. Najefikasnija na meču bila je Jursone sa 19 poena, Petersone je osvojila 12, dok je u timu BiH najefikasnija bila Ana Gajić sa 17 poena, Verica Simić je imala jedan manje, a Ajla Paradžik je osvojila 15, dok su Edina Begić i Sanja Kojić – Durić osvojile po 10 poena.  Naredni meč tim BiH igra sutra protiv selekcije Španije od 20 časova.