Kecman sa zvukom sirene donio pobjedu Radniku
Prvi ovosezonski poraz na svom parketu doživjeli su košarkaši Sokoca.U trileru i derbiju kola bolji od njih bili su košarkaši Radnika koji su slavili rezultatom 86:84 i tako se približili liderskoj poziciji pred početak plejofa. Nakon uvodne prednosti od 11-8,domaćin je nestao sa parketa u prvom periodu.Pravom šuterskom klinikom predvođeni maestralnim Kokorušem gosti iz Bijeljine prave seriju od 20-2 i vec tada idu na plus 15. U drugoj četvrtini potpuno drugačiji pristup domaćih košarkasa.Mnogo  čvršće u odbrani i organizovanije u napadu Sokolac se  potpuno vratio u utakmicu i na poluvreme otišao sa -3. Drugo poluvrijeme Sokolac je otvorio bolje,vratio prednost na svoju stranu (66:61),do kraja šetvrtine Radnik pravi mini seriju od 5-0  i tako se sa egalom ulazi u poslednji kvartal igre. Poslednji period igre donio je i najvise uzbudjenja.Nijedna ekipa nije imala prednost veću od 2 poena razlike.U poslednji minut utakmice uslo se kao i tokom veceg dijela utakmice,sa nerjesenim rezultatom 82:82. Prvo je Kokoruš,minut do isteka napada diskutabilnom odlukom sudijske trojke iznudio dva slobodna bacanja koja je hladnokrvno pogodio za prednost gostiju od 84:82.Uzvratio je Okiljević skokom u napadu vratio mec ponovo na pocetak,a gostima ostavio 7 sekundi za poslednji napad. Mnogo toga dogodilo se u poslednjih sedam sekundi.Uspjeli su Sokočani uzeti loptu gostima,ali u zelji da dodju do pobjede spetljali se i izgubili je,nekako je dosla lopta do Jovice Kecmana koji je polaganjem rješio ovaj derbi i donio svojoj ekipi važnu pobjedu u borbi za prednost domaćeg terena u plejofu. Kod domaćina najviše su se istakli MIlidrag sa 23 i Pečenica i Đerić kome je ovo bila sigurno najbolja odigrana utakmica u sezoni sa po 19 ubačenih poena. Kod Radnika standardno najvise poena postigao je Kokoruš 27.Vrijedi istaći da su gosti na kraju utakmice imali čak 10/22 šut za tri poena. U narednom kolu Sokolac ide na noge ekpi Kozare dok Radnik čeka ekipu Hea.