Sokocu još jedan komšijski derbi
Nakon pobjede u Lukavici u prethodnom kolu nad ekipom Slavije,košarkašima Sokoca ovog vikenda pripao je još jedan komšijski derbi.Ovoga puta "plavo-bijeli" bili su bolji od ekipe Rogatice rezultatom 65:54 i tako dosli do 11 prvenstvene pobjede. Obe ekipe su u mec usle fokusirano,tako da tokom prvog perioda igre niti jedna ekipa nije uspjela da se znacajnije odvoji.U drugoj cetvrtini uslo se u brzi ritam igre sto je u potpunosti odgovaralo domacim kosarkasima koji su sa nekoliko lakih poena iz kontre i dobre igre u odbrani sredinom ovog perioda igre otisli na svoju najvecu prednost na utakmici (37-23) a na poluvremenu Sokolac je vodio sa 39:29. Izabranici Igora Krsmanovica nastavili su sa dobrom igrom i na pocetku drugog poluvremena,i nisu dali gostima iz Rogatice da se znacajnije priblize.A na krilima odlicnog Pilindavica,Sokolac je odrzavao stecenu prednost,da bi se pred poslednjih 10 minuta igre uslo sa +12 u korist domacih kosarkasa. Poslednju cetvrtinu bolje su otvorili gostujuci kosarkasi koji su sa serijom od 7-0,uspjeli da dodju na samo -5 i tako pred poslednjih 5 minuta mec uvode u neizvjesnu zavrsnicu.Ali vise od toga nisu mogli,Sokocani su ponovo zaigrali odlicno u odbrani prije svega kao sto su igrali vecim dijelom utakmice,oddvojili se ponovo na dvocifrenu prednost,i pitanje pobjednika u ovome mecu bilo je rjeseno.Na kraju konacan rezultat bio je 65:54. Kod Sokoca najbolji su bili vec pomenuti Pilindavic sa 16poena,i nevjerovatnih 7 blokada,Djeric sa 13 i Pecenica sa 11.Kod gostiju Risticevic i Furtula postigli su po 12 poena. U sledecem kolu Sokolac igra jos jedan derbi ovoga puta u Foci protiv drugoplasirane Sutjeske dok Rogatica ceka HEO.