Het trik Erića i nova pobjeda "Tanga"
Klub malog fudbala Tango večeras je na svom parketu u Vojkovićima u derbiju 9. kola Premijer futsal lige BiH savladao ekipu Brotnja rezultatom 6:2. Susret je obilježio Ognjen Erić, koji je postigao tri gola za tim iz Istočnog Sarajeva. Domaći su krenuli silovito i u prvih pet-šest minuta imali su nekoliko sjajnih prilika, ali je na golu Brotnja bio odličan Andrijano Dujmović. Posebno je bila interesantna 9. minuta, u kojoj su pala tri pogotka. Anto Galić i Marko Grgić donijeli su prednost gostima, koju je smanjio Ognjen Erić. Nije se dugo čekalo na poravnanje. Miloš Tanasković je u 11. minutu ubacio loptu s lijeve strane, a Stefan Jokić uklizao je u šest metara i pogodio za 2:2. Imao je Semir Gušo dobru priliku da u 15. minutu donese prednost Tangu. Izašao je sam pred gostujućeg gomana, ali nije uspio da ga savlada. Do kraja prvog poluvremena bilo je šansi na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Tango je do rezultatskog preokreta došao u 26. minutu. Gušo je ubacio loptu s desne strane, a Nedim Dizdarević snažnim udarcem iz blizine zatresao je mrežu ekipe iz Čitluka. Opsada gostujućeg gola je nastavljena, a što njihova mreža nije bila puna do vrha mogu da se zahvale odličnom golmanu Dujmoviću. Mogli su gosti poravnati u 32. minutu, ali je Nikola Granić pogodio spoj prečke i stative. U istom minutu Grgić je izašao sam pred golmana Adnana Delihasanovića, koji je iz ovog dvoboja izašao kao pobjednik. Minut kasnije domaći su povisili na 4:2. Miloš Tanasković uposlio je Gušu, koji je odigrao povratnu loptu za Dženana Čeligiju, a ovaj je preciznim udarcem savladao Dujmovića. Sve dileme oko pobjednika riješio je Erić u 37. minutu kada je postigao dva pogotka za 6:2.     KMF TANGO                        (2) 6 MNK BROTNJO PREMIER SK  (2) 2 Strijelci: 0:1 Galić (9), 0:2 Grgić (9), 1:2 Erić (9), 2:2 Jokić (11), 3:2 Dizdarević (26), 4:2 Čeligija (33), 5:2 Erić (37), 6:2 Erić (37). Dvorana: OŠ ''Aleksa Šantić'' Vojkovići. Gledalaca: 40. Sudija: Alem Bajrović (Sarajevo), Danijel Mijatović (Bijeljina), Farik Kečo (Sarajevo). Delegat: Vojislav Rakić (Brod). Žuti kartoni: Erić, Gušo (Tango), Galić (Brotnjo). Akumulativni prekršaji: Tango (5+3), Brotnjo (4+2). KMF TANGO: Delihasanović, Jokić, Tanasković, Erić, Elez, Suković, Milošević, Hadžić, Čeligija, Čampara, Arnautović, Gušo, Dizdarević, Šehovac. Trner: Mirko Marvan. MNK BROTNJO PREMIER SK: A.Dujmović, Galić, Granić, Grgić, Kozarić, Medić, Šego, S.Dujmović, Prusina, Livaja, Knežević. Trener: Jure Kordić.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred