Odbojkaši Srbije u polufinalu EP

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobjedom nad Bugarskom od 3:0 (25:21, 25:22, 28:26) plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Četvrtfinalni meč je počeo u ritmu poen za poen, ali Srbija veže četiri poena i vodi sa 13:9. Kasnije je tim Nikole Grbića poveo sa 19:14, ali Bugari prilaze na -2, no srpski odbojkaši nisu dozvolili preokret i osvajaju set sa 25:21. Bugarska je sjajno otvorila drugi set i povela sa 8:3, ali tim Srbije brzo stiže do izjednačenja, a mini serijom od 4:0 i do vođstva od 18:14. Držali su tu razliku i iskoristili drugu set loptu za konačnih 25:22.

U trećem setu bugarski odbojkaški imali su konstantu prednost i bili su na korak od osvojanja seta. Vodili su sa 24:22, a onda se razigrao Uroš Kovačević, odbranjene su te dvije set lopte, zatim još jedna i stiglo se do meč lopte. Tu su Bugari bili uspješniji, ali kod druge meč lopte nisu mogli da se odbrane i srpski odbojkaški su ušli u polufinale gdje ih čeka selekcija Njemačke.

U preostalom četvrtfinalu Belgijanci su bili bolji od Italijana sa 3:0 (25:21, 25:11, 25:23 ) i tako zakazali polufinalni duel sa Rusima.