Marić poveo Tango do važne pobjede

Futsaleri Tanga savladali su danas u Istočnom Sarajevu MNK Seljak sa 3:1 u utakmici 14. kola Premijer lige.

Susret agresivno i napadački prema protivničkom golu otvaraju obje ekipe.

Već u prva dva minuta Seljak ima tri izuzetno ozbiljne prijetnje, ali Adnan Delihasanović sa tri odbrane nagovještava da bi ovo mogao biti njegov dan. Uzvratio je istom mjerom Tango. Pokušavali su Elez, Jusić i Erić, ali Antonio Vidović pokazuje o kakvom se golmanu radi.

Ipak, u petoj minuti je kapitulirao i golman Seljaka. Amer Hadžić je uz faul proslijedio loptu do Ivice Marića, sudija je pustio prednost, a sjajni Marić i u trećem meču od kako je došao u klub postiže pogodak.

Nakon toga uslijedio je period nešto mirnije igre. Tango je preuzeo loptu, ali nije uspio da iskreira neku dobru poziciju za gol. U međuvremenu Seljak ima nove dvije sjajne šanse. Palavra je prvo šutirao, Delihasanović odbranio, a nekoliko napada iza u zicer poziciji je Nikola Ivković, ali sa par metara pogađa vanjski dio stative. Imao je do kraja prvog poluvremena još sjajnu šansu preko Marića, na asistenciju Erića, ali otišlo je to pored gola, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

Nastavak mnogo bolje otvara Tango. Odmah na startu domaći igrači pogađaju stativu, a nakon toga dva zicera Jusiću brani golman Vidović, od čega jedan glavom, te je morao da napusti teren. Ipak, u jeku napada domaćih gosti poslije prekida dolaze do gola. Odlično su ga izveli, a Ante Semren je neodbranjivo šutirao za 1:1.

Pokušavali su i jedni i drugi u nastavku meča da dođu do novog gola, ali malo je tu bilo izgrađenih akcija, sve do 38. minute. Ivica Marić je tada dobio loptu na pivotu, zagradio se, okrenuo, i onda lijepo pogodio za 2:1.

Samo desetak sekundi kasnije stigli su domaći i do trećeg pogotka. Ognjen Erić je oduzeo loptu na svojoj polovini, krenuo sam na Miočevića, a takve prilike ovaj igrač ne propušta. I jedni i drugi su vrlo brzo ušli u problem sa prekršajima, ali je na kraji šutan samo jedan kazneni udarac, no Ante Semren nije uspio da ga realizuje u 39. minutu, pa je ostalo Tango-Seljak 3:1.

KMF Tango - MNK Seljak 3:1

Dvorana OŠ Aleksa Šantić Gledalaca:50 Sudije: Almedin Berilo (Sarajevo) i Adis Duraković (Bugojno) Strijelci: 1:0 Marić 5, 1:1 Semren 24, 2:1 Marić 38, 3:1 Erić 38 Žuti kartoni: Hadžić, Marić(Tango), Kovač (Seljak)

Tango: Delihasanović, Debelnogić, Bjelica, Šarović, Elez, Kuljanin, Jusić, Hadžić, Curović, Marić, Popović, Erić, Šehovac, Golijanin Trener: Mirko Čampara

Seljak: Vidović, Maleta, Semren, Palavra, Ivković, Miočević, Grgić, Dalić, Krišto, Kovač, Ćorić