Krunić napada Tuzlu

Danas se igraju mečevi 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Tri susreta se igraju od 16 časova:

Zvijezda 09  - Radnik  0:0 (završeno)

Ugljevik. Gradski stadion. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Pomoćnici: Goran Dujak, (Odžak), moamer Čaušević. Četvrti sudija;Irfan Peljto. Posmatrač  suđenja: Muhamed Osmić (Maglasj). Delegat: Fahrudin Sinanović (Kalesija).

Zvijezda 09: Erić, Krajišnik, Husić, Huseinbašić, Zlatković, Filipović, Vojinović, Predragović, Memović, Babić, Zekanović.

Radnik: Lučić, Radović, Franić, Đelmić, Vasić, Popara, Šantić, Peco, Hadžić, Glišić, Isić.

Tuzla siti - Krupa 2:1  (1:0) završeno

Sloboda. Stadion: Tušanj. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška), Pomoćnici: Amer macić (Mostar), Jure Musa (Čitluk). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Posmatrač suđenja: Rusmir Mrković (Sarajevo). Delegat: Radenko Borić (Milići). Strelci: Ubiparip 22. Šarčević 55. (Tuzla), Golubović  70. (Krupa)..Žuti kartoni: Šećerović  ( Tuzla),  Karišik (Krupa)

Tuzla siti: : Fejzić, Efendić, Kostić, Crnkić, Stojčev, Šarčević, Kojić, Šećerović, Hasanović, Nukić, Ubiparip.

Krupa:: Kutić, Karišik, Redžić, Lukić, Nikodijević, Dekić, Nikolić, Marić, Handžić, Milanović, Maksimović.

Gošk - Čelik 0:0 (završeno)

Gabela. Stadion: Perica pero Pavlović. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Damir Lazić (Brčko), Radislav Kačavenda( Gradiška).Četvrti sudija: Zoran Grbić (Prijedor).  Posmatrač suđenja:Dragan Marić (Srbac). Delegat: Goran Skoko ( Ljubuški).

Gošk: Kozić, Hasanhodžić, Ereiz, Anković, Đajić, Raguž, Ramić, Vego, Hajdarević, Hasanović, Kovačić.

Čelik: Ružić, Bevab, Vrhovac, Livaja, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Mujanović, Šišić, Miletić.

Od 17 časova u Mostaru igraju Zrinjski i Mladost, a pola sata kasnije na koševu Sarajevo - Široki. Poslednji meč se igra na Grbavici od 20 i 30 časova. Željezničar čeka Slobodu iz Tuzle.

Počele utakmice Premijer lige...

Tuzla: Žuti kartoni: Šećerović  ( Tuzla),  Karišik (Krupa)

Tuzla: Nešto bolja igra Tuzle. Imali su priliku preko Šećerović,ali je golman Kutić dobro reagovao.

Ugljevik: Radnik je hrabrije ušao u meč i propustili su dobre pozicije u prvih 15 minuta. Ne pogađaju Glišić, Đelmić i Vasić.

Tuzla: Krupa je imala dobru priliku nakon kornera,ali se ne snalazi Lukić.

22. minut Tuzla. Odlična akcija domaćina. Prvo je probao Crnkić,a njegov udarac u korner poslao Kutić,. Nakon toga probao je i Kojić,ali nije bilo gola. Odmah i sledećem napadu gol. Nukić je bio assitent,a ovo je prvi gol Ubiparipa u dresu Tuzle.

30. minut. Tuzla. Još jedna kvalitetna akcija domaćina,ali ne pogađa Hasanović.

40.minut. Golman Kutić drži Krupu u igri. Sam je ka njemu išao Crnkić, nakon proigravanja Stojčeva, ali je čuvar mreže gostiju odlično reagovao.

55. minut. Tuizla. Golom Šarvečvića,a asistenciju Nukića Tuzla je povela sa 2:0.

70. minut Zutla. Krupa je smanjila na 2:1 golom Golubovića.

Sudijska nadoknada:Tuzla! Probali su Crnov i Nikodijević,ali je golman Tuzle Fejzić sjajno sačuvao svoj gol.

Mladost 3 : 1 Krupa
Radnik 1 : 0 Sloboda
Čelik 1 : 1 Široki Brijeg
Tuzla Siti 0 : 3 Željezničar
Zvijezda 09 0 : 0 Zrinjski
GOŠK 0 : 2 Sarajevo