Srbija nakon velike drame bolja od SAD

Odbojkašice Srbije pobjedom nad Sjedinjenim Američkim Državama od 3:2 (25:22, 25:17, 23:25, 18:25, 15:11) počela je učešće na F6 turniru Gran prija u Nanđingu.

Prvi meč na završnom turnir u Nanđingu olimpijske vicešampionke su dobro počele, povele sa 6:4, no Amerikanke prave seriju od 5:0, ali Srbija nije dozvolila da se stvore razliku i ubrzo je bilo 10:10. Kasnije se igralo poen za poen, sve do pred kraj seta kada srpske odbojkašice odlaze na +3, protivnice prilaze na -1, ali Srpkinje mini-serijom od 3:1 osvajaju prvi set. Veoma sličan prvom, bio je drugi set. Prvo je Srbija vodila, onda su Amerikanke preko Gibmajer napravili seriju od 5:0, a ovoga puta tim Zorana Terzića uzvraća istom mjerom. I onda pred kraj seta Srbija pravi seriju od 7:1 i stiže do 2:0 u setovima.

Gdje su srpske odbojkašice stale u drugom, tu su nastavile u trećem setu. Odlična igra u polju, sjajan servis i rezultat na semaforu je bio 14:7, no Amerika se u potpunosti vratila u igru serijom 8:1. Nastavili su se problemi na prijemu, što selekcija SAD koristi i stiže do vođstva, a kasnije i do tri set lopte i osvajaju taj dio igre sa 25:23. Svjetske šampionke su dominirale u četvrtom setu, vodile su sa 8:3, u jednom trenutku povećale i na +8,  a na kraju stigle do 24:14. Uspijela je Srbija da smanji na 24:18, da bi tada Amerikanke iskoristile set loptu i odvele meč u peti set.

Kao i u legendarnom polufinalu iz Rija, o pobjedniku je odlučivao peti set i pobjednik je bio isti. Vodile su Srpkinje sa 6:4, protivnice izjednačile na 6:6, ali serijom od 5:1 tim Zorana Terzića stvara sigurnu prednost i osvaja na kraju set sa 15:11.

Najefikasnija na meču bila je Brankica Mihajlović sa 25 poena, Bošković je osvojila 22, a Rašić 13, dok je na drugoj strani Barč osvojila 17, Gibmajer 15, a Drus 10. SAD sutra igraju protiv Italije, a Srbija za dva dana takođe protiv Italijanki.