Radnik - Gošk (uživo)

Od 17,00 igra se utakmica na Gradskom stadionu u Bijeljini između Radnika i Goška. Tekstualni prenos uživo možete pratiti na našem portalu.

Sastave ste mogli pročitati već ranije OVDJE.

1' Počela je utakmica u Bijeljini.

6' Demir Peco je bio u dobrom prodoru, no nakon svega samo prvi korner za Radnik, a par trenutaka kasnije i drugi korner poslije kojih nema više opasnosti po gol Dalibora Kozića.

17' Gotovo ništa se ne dešava na Gradskom stadionu. Ravnopravna borba na sredini terena dvije ekipe.

25' Radnik čini se malo više ima loptu u svojim nogama, ali bez konkretnih prijetnji i dalje na obje strane.

29' Brza akcija Goška, međutim bez konkretne završnice. Arnautović se uspio vratiti i zbaciti loptu u prvi korner za Gošk. Nakon kornera Bošnjaka, Dino Deak sa druge stative šutira visoko preko gola.

31' Slobodan udarac iskosa sa lijeve strane  za Radnik, međutim Beširević loše ubacuje loptu u šesnaesterac i Dalibor Kozić je lako hvata.

32' Prva veća prilika na utakmici. Demir Peco je prešao na lijevu stranu, i odmah lijepo centrirao za Jankovića, čiji je šut bio ipak mlak pa Dalibor Kozić hvata loptu. Ipak, prvi udrac u okvir gola jedne ekipe vrijedan pomena.

35' Opasniji napad Goška. Anković je dodao do Kobiljara, ovaj ostavio loptu na šut Mišiću, međutim lopta ide visoko preko gola ponovo.

40' Prvi žuti karton na utakmici dobija Branimir Odak zbog prekršaja na sredini terena.

Kraj veoma lošeg prvog poluvremena u Bijeljini, 0:0.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Bijeljini.

55' Gotovo ništa se ne dešava ni u drugom poluvremenu. Mnogo grešaka na obje strane. Prva izmjena u ekipi Radnika. Zvonimir Blaić mijenja Aleksandra Vasića.

58' GOOOLLLL!!!! Radnik vodi sa 1:0. Strijelac za domaći tim je Besim Šerbečić. Tek što je ušao Zvonimir Blaić je iz slobodnog udarca sa tridesetak metara šutirao, klizava lopta odskočila ispred Kozića koji uspjeva samo da je odbije do Besima Šerbečića.

59' Izmjena u ekipi Goška. Mile Pehar ulazi umjesto Ankovića.

60' Žuti karton Besim Šerbečić.

61' Nova prilika za Radnik, no mlako je šutirao Slaviša Radović, i sigurnom paradom Dalibor Kozić hvata taj šut.

65' Druga izmjena u ekipi Radnika. Dejan Janković ustupa mjesto Aleksandru Glišiću.

69' Davor Arnautović dobija žuti karton u timu Radnika zbog starta nad Rijadom Kobiljarom.

70' GOOOLLLL !!! 2:0 vodi Radnik, strijelac Demir Peco. Šutirao je on sa 14-15 metara, Kozić bio na toj lopti, ali nedovoljno da odbrani taj šut.

72' Dvostruka izmjena u Gošku. Krtalić i Pavle Sušić ulaze u igru, a izlaze Deak i Zolj.

80' Prvi korner u drugom poluvremenu. Izvešće ga Radnik. Posljednja izmjena na utakmici. Izlazi Srećković, a u igru ulazi Vladimir Bradonjić.

83' GOOOLLL !!! Gošk se iznenada vraća u susret. Bošnjak je kaznio uspavanost domaće odbrane i glavom sa visine penala pogodio mrežu Lučića.

86' GOOOLLL!!! Radnik rješava pitanje pobjednika. Vladimir Bradonjić je lako riješio čuvare na lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Aleksandra Glišića kojem nije bilo teško da sa tri metra ubaci loptu u mrežu. Mladen Žižović je danas upotpunosti pogodio sa izmjenama, budući da su sve tri učestvovale kod prvog i trećeg gola.

Kraj utakmice u Bijeljini. Radnik je sasvim zasluženo slavio pobjedu protiv Goška od 3:1, koji danas u Bijeljini gotovo nije ništa uradio.

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK