Dobar početak SP za srpske kajakaše

Odličan početak Svjetskog prvenstva u Račicama za srpske kajakaše, gdje su sve posade u jutrošnjim kvalifikacijama izborile plasman u polufinale ili finale.

Dvojac Nebojša Grujić i Marko Novaković pobjedom u kvalifikacijama u K2-200m, s vremenom 33,155 sekunde, plasirao s se direktno u finale. Prva na stazi danas je bila Milica Starovć i  trijumfom u svojoj kvalifikacionoj grupi (K1-500m), s vremenom 1:54,339, plasirala se u polufinale, kao i Dragan Hančovski u K1-1000m, koji je zauzeo sedmo mjesto s rezultatom 3:42,431. U polufinale su ušle i sestre Olivera i Nikolina Moldovan (K2-500m), zauzevši sedmo mjesto u kvalifkacionoj grupi s vremenom 1:49,582, dok su olimpijski vicešampioni u K2-1000m,  Marko Tomićević i Milenko Zorić, pobjedili u svojoj grupi (3:17,241) i tako se plasirali u finale.

Parakajakaš Vuk Radovanović zauzeo je peto mjesto u finalu discipline KL2 – 200m.