Odbojkaši Srbije bolji od Poljaka pred 65.000 ljudi

Odbojkaši Srbije savladali su domaćina, selekciju Poljske, na startu Evropskog prvenstva sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:20).

Veličanstven početak utakmice pred 65.000 gledalaca na Nacionalnom stadionu u Varšavi i to su Poljaci bolje iskoristili i vodili su sa 6:4. Tada je proradio servis odbojkašima Srbije i na terenu je počeo preokret. Sjajni Kovačević, Lisinac, Luburić, Podraščanin su vodili tim do osvajanja prvog seta sa 25:22. Drugi set sličan prvom, s tim da su domaći odbojkaši duže čuvali prednost, a tim Nikole Grbića pred kraj pravi preokret i istim rezultatom osvaja i drugi set. Treći set je počeo neizvjesno, ali Srbija brzo stiče prednost i na drugom tehničkom tajm-autu vodi sa 16:11. Poljaci su izjednačili na 18:18, ali od tada srpski tim pravi seriju 7:2 i stiže do velike pobjede.

Naredni meč odbojkaši Srbije igraju u subotu u 17:30h protiv selekcije Estonije.