Mostar SG pregazio Estonce

Futsaleri mostarskog "Starog Grada" opravdavaju ulogu favorita u meču drugog kola turnira UEFA futsal kupa u Mostaru, te su ubljedljivo savladali estonsku Narvu Junajted sa 13:3.

Nakon pedesetak sekundi ekipa "Starog Grada" je došla do prednosti. Daniel de Souza se sjajno snašao u desnom uglu, probacio loptu kroz noge Akulenku i ostao sam pred Smelkovim, te lako realizovao tu situaciju.

Da želi sigurnu i ubjedljivu pobjedu vidjelo se u nastavku susreta. Igrala se peta minuta kada Mirko Hrkać nakon kornera pronalazi kapitena Marija Aladžića, a kapiten domaćina lijepim golejom iz voleja nastavlja gdje je juče stao protiv turskog šampiona.

Na treći gol domaćina čekalo se tri minute. Vladan Vesić je na desnoj strani izlomio čuvara, namjestio se na lijevu nogu, i onda precizno pogodio gol Smelkova za 3:0.

Smirili su domaći nakon toga utakmicu, ali onda u posljednjem dijelu prvog poluvremena prava goleada. Prvo na isteku 16. minute Vladan Vesić asistira De Souzi, a zvaničnom treneru u Evropi nije bilo teško da pogodi po drugi put mrežu Estonaca. Samo dvadesetak sekundi kasnije sve je uradio sam Kristijan Radin, a onda na drugoj stativi uposlio Vesića koji takođe postiže svoj drugi gol na meču.

Ponovo dvadesetak sekundi nakon tog gola Narva stiže do prvog gola. Penal je pogodio Akulenko.

Da mu ne pobjegnu na listi strijelaca u ovom meču De Souza i Vesić, pobrinuo se Marijo Aladžić na isteku 17. minute. Šutirao je Bošković, lopta se od odbrane odbila do Aladžića koji sa desetak metara pogađa za 6:1, a onda i sam Bošković izlazi 1 na 1 nakon greške Šilkova i sigurno pogađa za velikih 7:1.

Pokušali su gosti u nastavku iz nekog razloga da igraju sa viškom, međutim baš kao i Fljamurtari u meču ranije to su uradili vrlo loše, pa Anel Radmilović u 22. minutu pogađa za 8:1, a dvije minute kasnije i Daniel de Souza upisuje het trik za 9:1.

Nije se definitivno isplatio taj rizik Estoncima pa primaju i deseti pogodak u 30. minutu. U strijelce se upisao i Benjamin Šikalo na asistenciju Saše Babića. Vratili su tada Estonci na gol golmana, međutim Dejan Pavlović im postiže dva pogotka. Oba puta na asistenciju Kristijana Radina, prvo nakon kornera, a zatim i nakon pasa Radina sa desne strane.

Estonci konačno uspjevaju drugi gol da postignu u 33. minutu. Sve je sam uradio juče ponajbolji igrač ekipe, Eduard Bader, i na kraju pogodio mrežu Mostaraca za 12:2. Dvadesetak sekundi kasnije Estonci kažnjavaju još jedno opuštanje domaćina. Uslijedila je kontra, Fedorov je uposlio Akulenka, koji pogađa drugi put gol domaćina.

Do trećeg gola u susretu kapiten Marijo Aladžić stiže u 37. minutu. Po sredini gola, sa nekih desetak metara pogađa za 13:3.

Sutra je u Mostaru slobodan dan, a turnir se nastavlja u subotu utakmicama Narva - Arnavitkoj i FC "Mostar SG" - Fljamurtari.

FC Mostar SG - Narva Junajted 13:3 (7:1)
USRC Midhat Hujdur, Mostar
Gledalaca: 500
Sudije: Dejan Veselić (Slovenija) i Gerd Biloj (Belgija)
Strijelci: 1:0 De Souza 1, 2:0 Aladžić 5, 3:0 Vesić 8, 4:0 De Souza 16, 5:0 Vesić 17, 5:1 Akulenko 17, 6:1 Aladžić 17, 7:1 Bošković 18, 8:1 Radmilović 22, 9:1 De Souza 24, 10:1 Šikalo 30, 11:1 Pavlović 31, 12:1 Pavlović 31, 12:2 Bader 33, 12:3 Akulenko 33, 13:3 Aladžić 37

FC MOSTAR SG: Galić, Babić, Pavlović, Daniel de Souza, Aladžić, Hodžić, Džemić, Radin, Hrkać, Kahvedžić, Radmilović, Bošković, Vesić, Šikalo
Narva: Smelkov, Akulenko, Bader, Bistrov, Fedorov, Gorbunov, Medvedeev, Vedehov, Panteleev, Kutuzov, Šilkov