26.08.2017 Administrator DC

Pioniri Borca poraženi na Butmiru

U šestom kolu pionirskog prvenstva BiH Sarajevo je na svom terenu pobijedilo Borac rezultatom 3:0. U petoj minuti Grgić preciznim udarcem pogađa mrežu Borca i dovodi Sarajevo u vodstvo.

Nakon slobodnjaka Šupuka u 11. minuti susreta moglo je biti opasno pred golom Sarajeva, ali je Šahinović dobro reagovao.

Sarajevo je udvostručilo prednost u 14. minuti susreta preko Nezirovića koji se sjajno izborio za loptu, ušao u šesnaesterac i pogodio rašlje gola Borca.

U 23. Sejmenović je dobro reagovao, ali je golman Borca sjajno odbranio što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom dijelu.

U nastavku je Borac bio puno bolji, ali nije uspio doći do pogotka da bi u 55. Sejmenović poslije solo prodora šutirao sa deset metara, ali pored gola.

Čengić je u 61. minuti susreta izašao sam na golmana, ali je čuvar mreže gostiju dobro odbranio.

Ipak, Čengić je u finišu susreta na asistenciju Grgića postigao pogodak i postavio konačan rezultat. Sarajevo je prvo poslije šest kola sa 18 bodova dok je Borac treći sa 12.

Sarajevo-Borac 3:0 (Grgić 5', Nezirović 14', Čengić 69')

Sarajevo: Šahinović, Ćosić, Atić, Erić, Nezirović, Hodžić, Mujkić, Sejmenović, Džafić, Korman, Grgić.

Borac: Damjanović, Janjetović, Puškar, Jovašević, Kamenčić, Malbašić, Šupuk, Šunić, Vuković, Daničić, Dragoljić.