Kraj evropskog puta za FC Mostar SG: Maltežani bolji od šampiona BiH

Futsaleri mostarskog Starog Grada poraženi su danas od šampiona Malte, Luxol St.Andrewsa sa 5:2 u meču posljednjeg, trećeg, kola glavne runde UEFA futsal kupa.

Bila je ovo utakmica gdje su obje ekipe statistički bile gotovo poravnate. Prvi do gola stižu futsaleri Starog Grada. Igrala se 13. minuta kada kapiten Marijo Aladžić, na asistenciju Vladana Vesića, trese mrežu Kennetha Rakvaaga. Prednost Mostaraca trajala je šest minuta, a onda stiže poravnanje. Pogodio je Emil Raducu na asistenciju Celina Alvesa.

Bio je to i rezultat prvog dijela, a u nastavku ponovo Stari Grad prvi stiže do nove prednosti. Sada Marijo Aladžić asistira, a golgeterski niz nastavlja Mirko Hrkać. No,opet su se brzo Maltežani vratili i preko Zvezdana Vukovića, na još jednu asistenciju Celina Alvesa, stižu do 2:2. Nakon tog gola mostarski klub se praktično raspao, a dodatnu nevolju donio je crveni karton za kapitena Marija Aladžića u 32. minutu meča.

Nisu uspjeli šampioni Malte da iskoriste igrača više na parketu, ali odmah iza toga postižu dva pogotka. Prvo pogađa finski reprezentativac Panu Autio, a zatim mrežu Mostaraca trese i Hrvoje Penava.

Konačnih 5:2 za Luxol, koji ovim stiže do prve pobjede na turniru, postiže trener-igrač, Frano Despotović udarcem sa 10 metara.

FC MOSTAR SG - LUXOL ST.ANDREWS 2:5 (1:1)
Dvorana u Devi
Gledalaca: 100
Sudije: Shota Khukhilava (Gruzija) i Kirill Naishouler (Finska)
Strijelci: 1:0 Aladžić 13, 1:1 Raducu 19, 2:1 Hrkać 26, 2:2 Vuković 30, 2:3 Autio 34, 2:4 Penava 35, 2:5 Despotović 38 (10m)
Žuti kartoni: Radin (Mostar SG)
Crveni karton: Marijo Aladžić (Mostar SG) 32

Mostar SG: Galić, De Souza, Kahvedžić, Aladžić, Vesić, Sesar, Babić, Gosto, Radin, Džemić, Pavlović, Hrkać, Bošković, Kajtaz
Luxol: Rakvaag, Alves, Vuković, Raducu, Zammit, Mifsud, Autio, Despotović, Penava, Rogerinho, Sammut, Bonello, Mangion, Frendo

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići
Željezničar 2 : 6 Leotar