Prva liga Republike Srpske (Sastavi)

Prvo kolo Lige za prvaka i Lige za opstanak Prve lige Republike Srpske igra se danas. Sve utakmice počinju od 16,30, a evo i sastava:

Prijedor: Rudar - Tekstilac 2:0 (0:0) završeno

Rudar: Hamzabegović, No.Petrović, Jakupović, Vojinović, Pecelj, Jaćimović, Gavranović, Popović, Marić, Dekić, Davidović  Trener: Zlatko Jelisavac

Na klupi su: Šarac, Komljenović, Vejnović, Šakić, Kukić, Ćatić, Jandrić

Tekstilac: Plisnić, Marić, Jolović, Perić, Susaković, Ćorić, Komlenović, Đekić, Duspara, Simić, Vugdalić   Trener: Marko Stojić

Na klupi su: Pećić, Dr.Vukadinović, Da.Vukadinović, Ćorić, Eminović, Trivić

Etno selo Stanišić: Zvijezda 09- Slavija 3:0 (1:0) završeno

Zvijezda 09: Erić, Babić, Bajić, Arnautović, Mahmutović, Krajišnik, Zlatković, Mazić, Makarić, Govedarica, Tripković  Trener: Miodrag Pantelić

Na klupi su: Lakić, Elek, Stanić, Huseinbašić, Asentić, Tojčić, Filipović

Slavija: Butorović, Milenković, N.Pušara, Popovac, Bojanić, Milisavljević, Antić, Babić, M.Lalović, Veljović, A.Pušara  Trener: Goran Simić

Na klupi su: Nedžibović, T.Lalović, Muharemović, Parađina, Hasković, Taušan, Engelman

Zvornik: Drina- Podrinje 1:1 (1:1) završeno

Drina: Vićić, Musić, Vasiljević, Ćulum, Damjanović, Marković, Dragutinović, Jokić, Nikolić, Vasić, Avdić  Trener: Veljko Cvjetinović

Na klupi su: Bogićević, Majlović, Krstić, Stjepanović, Kikić, Stupar, Kostić

Podrinje: Đurić, Berbić, Jusufović, Redžić, Đokić, Vujić, Pavić, Arnautović, Lazić, Osmanagić, Karjašević  Trener: Senad Hadžić

Na klupi su: Ćurčić, Barjektarević, Hadžić, Božić, Junuzović, Došlo, Mehanović

LIGA ZA OPSTANAK

Foča: Sutjeska - Željezničar 1:0 (0:0) završeno

Sutjeska: Avramović, Mrgud, Rašević, A.Ivanović, Mojović, Sekulović, M.Ivanović, Drakul, Danilović, Mihajlović, Pljevaljčić  Trener: Miljan Radanović

Na klupi su: A.Milanović, Lazarević, Lukić, Filipović, Božović, Radović, Krajišnik

Željezničar: Avdukić, Čolić, Šaula, Knežević, Bosančić, Krunić, Jokanović, Malić, Petković, Ostojić, Bilal

Na klupi su: Ćetković, Kuprešak, Jovandić, Ružičić, Kuzmanović, Baštić

Donji Šepak: Napredak-Kozara 1:0 (0:0) završeno

Napredak: Arnautović, Sladoje, Lukić, Jevtić, Mijalović, Zarić, Zekić, Mitrović, Trifković, Marić, Matić  Trener: Dragan Alimpić

Na klupi su: Maksimović, Stojanović, Biberdžić, Jovanović, Petrović

Kozara: Ilić, Kovačević, RAspudić, O.Petrović, Kovljen, Radoja, Kremenović, Mirković, Z.Petković, Stjepanović, V.Petković  Trener: Vule Trivunović

Na klupi su: Bojanić, O.Petrović (21), Zečević, Babić, Aljetić, Džombić, Paštar

Doboj: Sloga - Sloboda MG 1:1 (1:1) završeno

Sloga: Jupić, Janković, Hadžimujić, Lazić, Gavrić, Lukić, Blagojević, Ivešić, Čebić, Radovanović, Ristić

Na klupi su: Đurić, Andrić, Subašić, Drakul, Pavić, Hozić, Aličić

Sloboda: Modić, Jekić, Lazendić, Peno, Savanović, Đukarić, Crnomarković, Sladojević, Maksimović, Malinović, Stijepić  Trener: Čedomir Ćulum

Na klupi su: Kovačević, Antić, Topić, Mitrić, Gračanin, Anđelić, Vučković

TEKSTUALNI PRENOS:

Počeli mečevi Prve lige Republike Srpske

Link sa fotografijama.

Foča: 6.minut u Foči.Odlicna prilika za Sutjesku M. Ivanovic ubacio sa desne strane ,Sekulovic se oslobodio dvojice odbrambenih igrača gostiju i  sam neometan sa desetak metara šutirao preko gola.

Prijedor. Nema golova u Prijedoru. Obje ekipe igraju otvoreno.

Donji Šepak: 8. minut, bez promjene rezultata 0-0.

Etno selo Stanišići: igra se na sredini terena bez prilika pred golovima.

Foča: U Foči 12. minut u toku, nova prilika za domaći tim, Sekulović šutirao sa 16 metara dobro brani Avdukić.

Etno selo Stanišić: Gooooooooooooool. Kontranapad domaćih i mrežu Slavije je zatresao Makarić. Bilo je to u 13. minuti.

Foča: Stopostotna prilka za Željeznicar. Jokanović izbio sam pred gol Sutjeske ,šutirao sa sedam osam metara,  a odličnom intervencijom se istakao Avramovic i otklonio.opasnost od svog gola.

Doboj: Goooooooooooooooool. 0:1 na ubacivanje sa strane odlično reaguje Saša Stjepić i u 21.minutu dovodi Slobodu u vođstvo.

Foča: 19.minut Sutjeska zamalo nije stigla do vođstva, slobodan udarac iskosa sa 18 metara izveo Mojovič i pogodio vanjski dio mreže gola Željeznicara.

Foča: Ponovo je Sutjeska bila u dobroj prilici, igrao se 24. minut sa lijeve strane je  ubacio Pljevaljčić , u kaznenom prostoru pronašao M.Ivanovića koji je bio neprecizan.

Foča: Gosti iz Banjaluke ponovo ozbiljno zaprijetili u 26.minuti,  sa lijeve strane je ubacio Jokanović,  Bosancic je  zakasnio da pogodi mrežu Fočaka.

Foča: Igra se 30.minut u Foči, a Sutjeska je propustila najzreliju priliku da dodje u vođstvo .Prvo je šut Pljevaljčića nakratko odbrani Avdukić ,a Sekulović ne uspijeva da je gurne u mrežu.

Zvornik:U Zvorniku je 1:1. Domaćin pogodio sa penala.

Prijedor.Dvije dobre prilike propustli su domaći. Nisu uspijeli da pogode protivničku mrežu.

Foča: 33.minut u Foči šut Raševića iskosa sa desetak metara završava preko gola Željezničara.

Donji Šepak:  27. min. Kremenović poslije driblinga izlazi sam pred golmana Arnautovića, ali je ovaj brži i otklanja opasnost. 30. minut Pokušaj Matića sa nekih osamnaest metara, jako, ali pored gola, nema promjene rezultata.

Foča: 37.minut u Foči pravo je čudo šta je promašio Rašević, nakon odlične asistencije M.Ivanovića ,Rasevićev šut glavom završava pored gola gostiju.

Doboj:Gooooollll 1:1 nakon igranja rukom od strane jednog gostujućeg igrača dosudjen jedanaesterac za Slogu, a siguran realizator bio je Borislav Lukić u 42.minutu.

Etno selo Stanišići: Završeno prvo poluvrijeme 1:0.

Počelo drugo poluvreme.

Etno selo Stanišić. Nastavljen meč.

Foča. Gosti su imali odličnu priliku ,ali je svoju mrežu sačuvao Avramović. Prvo je pšrobao Petković,a nakon toga Bilal.

Foca: 51.minut dobro ubacivanje Danilovića sa lijeve strane, Raševićev šut glavom brani Avdukić.

Etno selo Stanišić. Golman Slavije sačuvao svoju mrežu. odlična prilika u 52. minutii za domaće.

Donji Šepak: Počelo je drugo poluvrijeme utakmice 1. kola Lige za ostanak Napredak (Doni Šepak) – FK Kozara 0-0.

Foča: Foca: Avdukić je u 54. minuti pokazao da nije slučajno jedan od  najboljih golmana u RS . Odlično  je odbranio šut Sekulovića.

Prijedor: Gooooooooooooool. Rudar Golom Jandrića od 47. minute vodi sa 1:0.

Foča: 59.minuti  Avdukić ponovo na visini zadataka.Sekulović izbio sam pred gol Željezničara, a golman gostiju brani njegov šut.

Donji Šepak: 60. minut, 0-0

Etno selo Stanišići: Poništen pogodak Slavije.

Foča: Gooooooollll,  1:0 za Sutjesku 67. minut, odlična asistencija sa lijeve strane Mojovića. On je u kaznenom prostoru pronašao Bojana Mihajlovića koji glavom pogadja gornji desni ugao gola Željezničara.

Etno selo Stanišići. Goooooooooooool.č Huseibašić povioso na 2:0.

Doboj: U 73.minutu dobra prilika za Slogu Gavrić sutira preko gola

Foča. Dobru priliku propustio Željezničar. Nije pogodio, nakon asietncije Krunića Petković. Šutirao je preko gola.

Donji Šeka:  70. minut, 0-0, bez pravih šansi u nastavku

80. minut Zekić izlazi sam pred Ilića, Ilić brani i spašava mrežu Kozare

88. minut 0-0

Etno selo Stanišići: Gooooooooooooool. Drugi pogotak Huseinbašića. Zvijezuda 09 - Slavija 3:0.

Foča: Kraj u Foči odlična fudbalska predstava,zasluzena pobjeda domaceg tim Sutjeska -Željezničar 1:0 (0:0)

Donji Šepak: Gooooooooooooooool. Od 90. minuta Napredak - FK Kozara 1-0.

Željezničar Sport Team 2 : 3 Sloga
Napredak 0 : 1 Sloboda
Sutjeska 2 : 0 Kozara