Podrinje
Zvijezda 09
0 0 pre 6 godina

Avramović zaustavio Kozaru

U utakmici 19. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko dvije stotine gledalaca FK Kozara i Sutjeska iz Foče podijelili su bodove odigravši neriješeno 0-0.

Prvih nekoliko minuta prolazi u obostranom ispitivanju snaga, da bi prvi pokušali da zaprijete gosti kada odličnu loptu u šesnaesterac Kozare ubacuje Rašević, ali niko od gostujućih fudbalera ne stiže do nje. Polako igrači Kozare preuzimaju inicijativu i prvi u desetom minutu pokušava Kovačević, da bi nešto kasnije šut iz slobodnog udarca isprobao i Mirković, ali uspjeva da zaradi samo korner. Uspjeli su igrači Sutjeske da oslabe inicijativu Kozare i primire napade ka svom golu i iako Kozara ima inicijativu, nema izglednijih šansi. Ipak, u 41. minuti najbolja šansa za Kozaru, Kovačević sa lijeve strane odlično centrira, Radoja glavom spušta za volej Kremenoviću, ali je ovaj zamalo neprecizan. U kontranapadu igrači Sutjeske dobijaju korner, nakon kojeg odlično glavom šutira Drakul, ali golman Ilić izbacuje loptu ispod prečke.

U drugom poluvremenu nastavlja se inicijativa Kozare i pritisak na gol Sutjeske. Pokušavaju Kovljen, Kovačević, nekoliko kornera za redom izvode fudbaleri Kozare i igra se samo pred golom Sutjeske, ali bez promjene rezultata. U 65. minuti Petković odlično pronalazi Radoju u šesnaestercu gostiju koji jako šutira ali zamalo preko gola već savladanog golmana gostiju. Nastavili su igrači Kozare sa napadima do kraja utakmice, uprkos jakom vjetru koji je ometao igrače obe ekipe, ali golman Avramović je danas ostao nepremostiva prepreka i Fočaci odnose bod iz Gradiške.

Nakon dva odigrana kola u četiri dana, za fudbalere Kozare nema stajanja. Već u srijedu 04. 04. 2018. godine na rasporedu je 20. kolo u kojem putuju u Janju gdje će ih ugostiti ekipa Podrinja. Utakmica počinje u 16 h.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Kremenović V. (od 80. min. Džombić R.), Mirković I., Zečević M., Aljetić B., Petković V.(od 73. Petrović O.), trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Hamzić A., Babić N., Bubić Ž., Pucarević N.

Sutjeska (Foča): Avramović M., Lukić B., Mrgud M., Rašević D., Radović B.(od 90. min. Perišić P.), Mojović N., Sekulović M.(od 88. Božović M.), Drakul D., Danilović N., Mihajlović B., Pljevaljčić O., trener: Radanović M., nisu igrali: Milanović A., Ivanović V., Ivanović M., Krajišnik Dž.

Kozara Sutjeska / Tekst i Foto: FK Kozara