Igrači i ocene
  • Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Loptu ubačenu sa desne strane Bilbija je sačekao na lijevoj stativi i matirao slabo postavljenog golmana Sarajeva.
73'
Odličan gol napadača Zrinjskog. Sa lijeve strane je pogodio suprotni ugao gola Sarajeva.
34'
Postava
Muhamed Šahinović(G) , Avdija Vršajević (K), Ivan Borna Jelić Balta , Renan Do Carmo De Oliviera , Dal Varešanović , Kyeremeh Francis , Besim Šerbečić , Slaviša Radović , Frane Čirjak , Ilija Martinović , Almedin Ziljkić , REZERVE Belmin Dizdarević(G) , Muharem Trako , Enedin Mulalić , Hamza Čataković , Mario Vrančić , Tarik Ramić , Nemanja Tomašević , Đani Salčin , Mirza Mustafić ,
Protokol
Sudije: Luka Bilbija (Prijedor) [Glavni], Josip Čolić (Kupres) [Pomoćnik], Arnel Novalić (Doboj) [Pomoćnik]
Postava
Marko Marić(G) , Hrvoje Barišić , Josip Ćorluka , Antonio Ivančić , Mario Ćuže , Slobodan Jakovljević , Petar Sučić , Silvio Ilinković , Kerim Memija , Mario Tičinović , Nemanja Bilbija (K), REZERVE Marin Matej Topić(G) , Ivan Jukić , Tomislav Kiš , Franko Sabljić , Matija Malekinušić , Kristijan Stanić , Marin Magdić , Karlo Kamenar , Milan Vukotić ,
Sarajevo zeleno za Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog rezultatom 2:0 su savladali Sarajevo u posljednjem susretu 20. kola m:tel Premijer lige BiH

Nakon najduže pauze od svih velikih bh. klubova, i fudbaleri Sarajeva večeras su započeli proljetni dio sezone. Sarajevo je još jesenas ispalo iz Kupa BiH pa je "preskočilo" utakmicu prošlog vikenda, a večeras je seriju teških utakmica koje mu slijede otvorilo protiv aktuelnog prvaka i lidera na tabeli, mostarskog Zrinjskog.

Bordo tim je tokom zimske pauze promijenio veliki dio kadra i sedam igrača koji su započeli večerašnji meč jesenas nije ni bilo u kadru, a na čelo stručnog štaba je stigao i novi trener Mirza Varešanović. S druge strane, Zrinjski je ostao bez trenera Sergeja Jakirovića, golmana Josipa Čondrića te ofanzivnog veznog Nike Jankovića, dok je devet pozicija u startnom sastavu ostalo nepromijenjeno u odnosu na jesen.

U takvom odnosu snaga i sa tako izmijenjenim sastavom, nije Sarajevo od samog početka meča uspijevalo da se nametne na sredini terena, ali nije ni Zrinjski bio Bog zna kako uspješan, a naročito ne dominantan kao u nekoliko posljednjih sezona, u direktnim okršajima sa Bordo timom.

Prvi udarac na večerašnjem meču uputio je ka golu Sarajeva Nemanja Bilbija već u petoj minuti, no nije bio previše precizan i nije bilo opasnosti za Šahinovića. Sa distance je probao i Ilinković, da bi mu se na drugoj strani revanširao Balta, ali pravih šansi nije bilo.

U 32. minuti, Zrinjski ipak pokazuje svoj kvalitet i uigranost. Sjajnu akciju su odigrali Mostarci, a Mario Tičinović je postigao odličan gol i donio svom timu vodstvo, nakon kojeg je mogao mirnije igrati.

Nije do kraja prvog poluvremena bilo značajnijih uzbuđenja, a u drugom dijelu Sarajevo kreće nešto bolji i prijeti nakon dva vezana kornera. Ziljkić iz prvog šutira, a iz drugog pronalazi Šerbečića, čiji je udarac glavom neprecizan. Činilo se možda u tim momentima da bi Sarajevo moglo napraviti ozbiljnije probleme gostima, ali brzo je taj utisak prošao i gosti su rutinski preuzeli kontrolu nad utakmicom.

U 69. minuti odličnu šansu za Zrinjski promašio je Mario Ćuže, ali bila je to samo najava onoga što je uslijedilo nekoliko minuta kasnije.

Odbrana Sarajeva je reagovala izuzetno loše u 73. minuti, nije se proslavio ni mladi golman Muhamed Šahinović, a Nemanja Bilbija je postigao novi gol protiv svog bivšeg kluba i Zrinjski je, u tom je momentu bilo evidentno, bio na pragu novog trijumfa nad Sarajevom.

Nije Bordo tim ni u nastavku meča ozbiljnije prijetio, a nije ni Zrinjski previše "zapinjao". Gosti su evidentno bili svjesni svoje nadmoći i mirno su priveli meč kraju.

Ovim trijumfom, Zrinjski se učvrstio na vrhu tabele sa 42 osvojena boda, šest više od Širokog Brijega i Borca, koji usto imaju i po utakmicu više od mostarskog tima. S druge strane, Sarajevo ima svega 25 bodova i šesto je na tabeli.

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 0:2 (0:1)
Stadion: Rođeni, Mostar