DuÅ”an Puletić(G) , Đoko Milović (K), Božo Prusina , Marko Čubrilo , Zoran Milić , Haris Handžić , MiloÅ” Aćimović , Darko Đajić , Mihailo Cmiljanović , David Čavić , Boban Georgiev , REZERVE Risto PeriÅ”ić(G) , Dejan Uzelac , Dennis Stojković , Amar Tahrić , Ammar Đuderija , Mahir Karić , Filip Kolak , Aleksandar Milaković , Aleksa Spaić ,
Postava
Malcolm Danjouma Dyhezina Barcola(G) , Eldin Hasanbegović , Irfan Hadžić , Mićo Kuzmanović , Dino Ćorić , Huso KarjaÅ”ević (K), Sedad SubaÅ”ić , Belmin MeÅ”inović , Jasmin Čeliković , Damir Mehidić , Alexey Nikitin , REZERVE Ahmet Pilaković(G) , Ajdin Nukić , NebojÅ”a Gavrić , Đorđe Pantelić , Harun Karić , Petar MiÅ”ić , Eldin Mehmedović , Ali Mahmud , Giorgi Ivaniadze ,
Protokol
Sudije: Mateo Musa (Čitluk) [Glavni], Boris Dujmović (Mostar) [Pomoćnik], Radislav Kačavenda (GradiÅ”ka) [Pomoćnik],
Leotar stigao do tri boda (video)

U derbiju fenjeraŔa u 31. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Leotar je ugostio ekipu Tuzla sitija. Konačan rezultat ovog susreta glasio je 3:2 u korist ekipe iz Trebinja

Ā

U početku utakmice Leotar je bio neÅ”to bolji protivnik, ali je Tuzla Csiti prva stigla do pogotka. Igrala se deseta minuta kada je loptu ubacio Sedad SubaÅ”ić, a Nikitin je pogodio za 1:0.Ā

Samo četiri minuta kasnije stiglo je izjednačenje na Policama. Čavić je Å”utirao odlično sa 16 metara i pogodio za 1:1. Samo Å”est minuta kasnije velika Å”ansa za domaće, ali je Handžić promaÅ”io zicer sa svega par metara.

U 35. minuti utakmice ponovo je Tuzla siti stigla do vođstva, a ponovo se to desilo iz prekida. Strijelac pogotka ovoga puta bio je Irfan Hadžić.
Ā
Do kraja prvog poluvremena Tuzla City je joÅ” jedanput poklekla, te je Leotar uspio izjednačiti preko Milića. Prilikom ovog pogotka koji se desio u 44. minuti utakmice desili su se i veliki protesti gostiju zbog igranja rukom, ali sudija Musa je pokazao samo na centar.
Ā
U nastavku utakmice ekipa Tuzla sitijaĀ se viÅ”e orijentisala na odbranu svog gola i čuvanje rezultata 2:2. Domaći su u 61. minuti utakmice tražili jedanaesterac, ali je Musa poakzao samo na korner.Ā

Ā

Ā

Pet minuta kasnije drugi žuti karton je zaradio Eldin Hasanbegović zbog prekrÅ”aja nad Čavićem. Iz tog faula Å”utirao je Handžić, ali je pogodio samo živi zid.

Ogroman promaÅ”aj se desio u 71. minuti utakmice, kada je Aćimović Å”utirao sa svega nekoliko metara, ali on nije uspio savladati Barcolu.

Ā

Ipak, Leotar je uspio da dođe do pogotka u 76. minuti utakmice kada je nakon prekida mrežu zatresao rezervista Dejan Uzelac, te je tako defanzivac ekipe iz Trebinja dodatno zakomplikovao borbu za opstanak u Premijer ligi BIH.