Partizan
Partizan
Igokea bolja od Studentskog centra

Igokea - Studentski centar

Košarkaši Igokee savladali su Studentski centar rezultatom 91:82 u okviru trećeg kola ABA lige.

Ekipa Vladimira Jovanovića je od početka do kraja vodila i samim tim na kraju zasluženo slavila. Niti jednog trenutka nisu bili u zaostatku tokom 40 minuta.

Najefikasniji akter susreta je bio Stefan Mudi koji je postigao gotovo trećinu poena Igokee (30) i imao četiri asistencije i dva skoka za 28 i po minuta na parketu.

Edin Atić je dodao 20, Zoran Nikolić je imao 13 poena i osam skokova, a Marko Jošilo je završio meč sa 11.

U redovima poraženog tima Luka Bogavac i Kenan Kamenjaš su imali po 12 poena. Obri Dovkins je dodao 11, a Tomislav Ivšić poena.

Igokea je sa ovim trijumfom upisala i drugu pobjedu u ovogodišnjem izdanju regionalnog takmičenja. Studentski centar je doživeo prvi poraz nakon pobjeda protiv Splita i Zadra.

Igokei predstoji duel sa Tofašem u FIBA Ligi šampiona, nakon čega igraju sa Cedevita Olimpijom. "Studenti" nemaju obaveze u Evropi, a u narednom kolu ABA lige dočekuju Mornar iz Bara.

Međunarodna košarka Međunarodna košarka AdmiralBet ABA liga Igokea m:tel SC Derby