Sloga
Nevesinjci bolji od Maglaja
19.11.2023 hercesport.com

Nevesinje - Maglaj

U 8. kolu Premijer lige BiH rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju Maglaj rezultatom 36:33. Pored osvojenih važnih bodova protiv jakog rivala Nevesinjci su večerašnjim trijumfom vratili i samopouzdanje poljuljano nakon nekoliko uzastupnih poraza. Već u uvodnim minutama utakmice bila je vidljiva odlučnost nevesinjskih momaka da obraduju vjerne navijače. Domaći su nametnuli brži ritam utakmice koji je donio dosta golova, ali i grešaka.

U prvom dijelu susreta najveća prednost Hercegovine iznosila je četiri gola, ali su gosti na odmor otišli sa svega golom zaostatka. U nastavku susreta viđena je slična slika. Nevesinjci su mahom vodili, ali je i Maglaj uzvraćao.

Za posljednjih desetak minuta Hercegovina je sačuvala više enegrije. U 56. minutu Čavčićevi izabranici stižu do maksimalnih plus pet, ali ni to nije bilo dovoljno za miran finiš. Ipak, uz podršku publike Nevesinjci ovog puta nisu dozvolili preokret. U dresu Hercegovine večeras je zablistao Šahinović sa deset golova.

U narednom kolu nevesinjski premijerligaš gostuje Vogošći.