• Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Postava
Eldin Lolić(G) , Mirza Delimeđac , Mahir Rizvić , Vedad Garčević , Hamza Redžić (K), Jasmin Osmić , Emrah Sakić , Azur Fehrić , Arnel Husić , Adin Husejinović , Đorđe Ćosić , REZERVE Tarik Abdulahović(G) , Mustafa Šukilović , Irfan Hadžić , Teufik Hodžić , Dušan Hodžić , Rijad Kobiljar , Velid Sarajlić , Tino-sven Sušić , Irfan Jašarević ,
Postava
Tomislav Duka(G) , Denis Zvonić (K), Dino Halilović , Mihael Mlinarić , Demir Peco , Tarik Šikalo , Saša Domić , Edo Vehabović , Aref Gholami , Omar Kuko , Mahir Bešić , REZERVE Edis Nanić(G) , Ante Oreč , Đanis Gosto , Omar Pršeš , Asmir Suljić , Klemen Šturm , Eldar Mehić , Dino Juklo , Dženan Puce , Amar Milak ,
Mlinarić potopio Siti

Prvu utakmicu posljednjeg 33. kola lige BiH danas su na Tušnju odigrali fudbaleri Tuzla Sitija i Veleža, a pobjedu su slavili Rođeni rezultatom 5:1.

Utakmica nije imala rezultatski značaj s obzirom da je Tuzla  definitivna ispala u niži rang, a da je Velež odavno izborio Evropu, što je omogućilo igračima oba tima da igraju rasterećeno.

Očekivano, Velež je kao kvalitetnija ekipa dominirao tokom cijele utakmice, kontrolisao posjed i ritam te rutinski odrađivao posao.

Rođeni su agilno krenuli od prve minute, ali su do vodstva došli tek u 30. minuti kada je Mlinarić zatresao mrežu Tuzlaka. Isti igrač je u finišu prvog poluvremena udvostručio prednost svog tima kada je na sjajan način primio loptu i lobovao golmana domaće ekipe.

Već početkom drugog dijela Mlinarić je ponovo u jednoj od glavnih uloga kada upisuje lijepu asistenciju za Halilovića, a ovaj rutinski postiže pogodak za ubjedljivih 3:0.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Velež je odradio još jednu fenomenalnu akciju, a svoj prvi gol na utakmici postiže Šikalo te povećava prednost Rođenih na 4:0.

U nastavku utakmice Velež je smanjio pritisak na gol Tuzla Cityja, dok su domaći zaigrali nešto agilnije, a to im je donijelo počasni pogodak u finišu meča koji je postigao Irfan Hadžić.

Ipak, posljednju riječ imao je Velež i to specifično Mihael Mlinarić koji u 89. minuti maestralnim pogotkom stiže do hat-tricka i postavlja konačan rezultat 5:1.