Partizan u finalu ABA lige

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale ABA lige gde će braniti trofej protiv Crvene zvezde, pošto su u  trećem meču polufinalne serije preokretom u drugom poluvremenu pobedili Budućnost rezultatom 100:86.

Podgoričani su u osmom minutu imala plus šest (19:13), ali je ipak domaćin vodio 23:21 posle prve deonice.

Budućnost je preokrenula u drugoj četvrtini i otišla na poluvreme, u kom je trojke šutirala 7/10, sa plus šest (54:48).

U 24. minutu je isključen najbolji igrač gostiju Jogi Ferel, kod vođstva gostiju 60:56.

Usledila je serija Partizana 8:0 u kojoj je sve poene dao Kevin Panter.

Posle treće deonice bilo je 73:71 za domaćina. Partizan je poslednju četvrtinu otvorio serijom 9:0 (sedam poena Alekse Avramovića) i tako prelomio utakmicu. Četiri minuta pre kraja bilo je 94:75.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Avramović sa 20 poena, po 19 su dali Džejms Naneli i Panter, 12 Džejlin Smit, a 10 Frenk Kaminski.

Kod Budućnosti je briljirao Ferel koji je do isključenja dao 18 poena, Joan Makundu je dao 15, Kenan Kamenjaš 14, a Mekinli Rajt 10.

Finalna serija počinje već u ponedeljak, kad će Crvena zvezda biti domaćin, baš kao i dva dana kasnije.

Partizan će biti domaćin 19. maja i ako bude četvrte utakmice 21. maja, dok će u eventualnoj "majstorici" 25. maja domaćin biti Zvezda.

Šampion ABA lige biće klub koji u finalu prvi stigne do tri pobede.

PARTIZAN – BUDUĆNOST 100:86 (23:21, 25:33, 25:17, 27:15)

Beograd – Dvorana: Beogradska arena. Gledalaca: 15.146. Sudije: Pukl, Javor, Hordov.

PARTIZAN: Smit 12, Ledej 6, Avramović 20, Panter 19, Smailagić 6, Naneli 19, Trifunović, Anđušić, Doužer 3, Ponjitka 5, Kaminski 10, Kaboklo.

BUDUĆNOST: Ilić, Megi 9, Frimen 6, Slavković 2, Makundu 15, Ferel 18, Džons 8, Jagodić Kuridža, Tanasković 2, Rajt 10, Popović 2, Kamenjaš 14.