Odbranom u finale ABA lige

Partizan - Budućnost

Na konferenciji za medije održanoj posle meča sa timom Busućnosti (100:86), trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Plasman u finale, čestitke mojim igračima. Očekivano, majstorica na jednom visokom nivou. Budućnost je u prvom poluvremenu igrala dobro, uz velike procente šuta. Pričali smo o tome, da je naravno ključno, da se promeni igra u odbrani, ali da moramo da igramo pametnije i u napadu, iako to u prvom poluvremenu nije bilo toliko loše. Ključne stvari su se desile kad su oni napravili najveću razliku od početka 48:56 za njih, osam razlike i mi smo uspeli da napravimo rezultat da dođe na 94:75, znači 46:19 za nas. Naravno tu je okrenuta utakmica, sve je izgledalo mnogo tečnije i bolje u odbrani. Probali smo da menjamo odbranu, da ih usporimo na prednjem delu terena, i sa zonskim presingom uspevali. Na kraju, ja mislim zasluženo pobedili. Hvala svim ljudima koji su večeras bili da nas podrže. Impozantna brojka, preko 15.000. Hvala im na svemu, da se odmorimo i probamo da se spremimo za finale", istakao je Obradović.