1 : 0

Poraz u finiŔu

21.04.2018 Administrator DC

Ā

Danas je odigrano 1. kolo Lige za ostanak. U Donjem Å epku Napredak je savladao FK Kozaru sa 1-0.

Početak prvog poluvremena proÅ”ao je u obostrano opreznoj igri. Poslije nekoliko poluprilika sa obe strane, prvu ozbiljniju Å”ansu u 27. minuti stvara napadač Kozare Kremenović koji se stuÅ”tio prema golu Napredka, ali je brži od njega golman domaćih Arnautović. Nekoliko minuta kasnije jak Å”ut Matića ka golu Ilića zavrÅ”ava pored gola. Bez većih prilika i bez promjene rezultata odlazi se na poluvrijeme.

U drgom poluvremenu prvo su zaprijetili domaći preko Zekića, ali fudbaleri Kozare brzo preuzimaju inicijativu i pokuÅ”avaju da dođu do gola Napredka. Petković Vladimir poslije ubačaja PaÅ”tara u 55. minuti odlično Å”utira, ali zamalo neprecizno. Posljednjih desetak minuta, igrači Kozare su se malo povukli Å”to pokuÅ”avaju iskoristiti domaći fudbaleri ali Å”ut Matića zaustavlja Ilić, a malo zatim Zekić izlazi sam pred Ilića, ali ovaj spaÅ”ava mrežu Kozare. I kad se činilo da će se utakmica zavrÅ”iti bez pobjednika u 90. minuti Sladoja jako Å”utira iz velike udaljenosti, lopta vara mladog Ilića i Napredak dolazi do vođstva od 1-0. PokuÅ”avaju fudbaleri Kozare u sudijskoj nadoknadi da dođu do izjednačenja, ali bez uspjeha.

Sljedeće subote 28. 04. 2018. godine na rasporedu je 2. kolo Lige za ostanak, a FK Kozara će na Gradskom stadionu u GradiÅ”ci dočekati Slogu iz Doboja. Utakmica počinje u 17 časova.

Napredak (D. Å epak):Ā Arnautović N., Sladoje S., Lukić M., Jević S., Mijailović Ž., Zarić J., Zekić V., Mitrović V., Trifković S.(Od 46. min. Jovanović Lj.), Marić D. (od 90+2. min. Stojanović T.), Matić Z., trener Alimpić D., nisu igrali: Maksimović G., Biberdžić M., Petrović J.

FK Kozara:Ā Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Kremenović V., Mirković I., Petković Z. (od 46. min. PaÅ”tar M.), Stjepanović N., Petković V.(od 81. Aljetić B.), trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Zečević M., Babić N., Džombić R.

Tekst i foto: FK KozaraĀ

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske - Liga za opstanak Napredak Kozara