Mladost Donja Slatina
5 : 0
2 : 0
Utakmica završena
Uvjerljiva pobjeda domaćeg Jedinstva,sa kojom su postali jesenji prvaci,5-0 na kraju
90'
U Žeravici nakon 35 minuta 2-0 za domaće
Domaći su povisili prednost,sada je 3-0
u Žeravici sve rješeno,4-0

Jedinstvo "petardom" počastilo Mladost

11.11.2018 Z. Ančić

U derbi susretu 14. kola Druge lige RS grupa Zapad, fudbaleri Jedinstva iz Žeravice porazili su Mladost iz Donje Slatine 5:0.

Jedinstvo je na korak od titule jesenjeg prvaka, a do nove uvjerljive pobjede vodio ih je kapiten Ognjen Škorić het-trikom. Jedinstvo je povelo u 24. minuti golom pomenutog Škorića, isti igrač četiri minuta kasnije povećao je na 2:0, da bi u 64. minuti Škorić povisio na 3:0.

U 73. minuti Kovlejn je po 4 put matirao golamana Mladosti, da bi tačku na I kad je u pitanju ovaj susret stavio Bubić u 86. minuti postatvivši konačnih 5:0.

Jedinstvo se nalazi na čelu drugoligaške kolone sa 34 boda,dok je Mladost 7. sa 22 boda. U posljednjem jesenjem kolu Jedinstvo će u komšiluk na noge Dubravama, dok će Mladost ugostiti Ljubić.