Preko Ivaniševića Velež je stigao do trećeg gola.
Tim iz Nevesinja stićže do drugog gola. Pogodio je Radović.
Utakmica završena

Tri komada gostima

15.04.2019 Radio Nevesinje

Velež - Budućnost

U 22. kolu Druge lige RS – istok Velež je danas u Nevesinju savladao Budućnost rezultatom 3:0 i učvrstio se u vrhu tabele. Nevesinjci su ostvarili treću uzastopnu pobjedu, a gosti iz Pilice su zaustavljeni nakon tri vezane pobjede.

Po kišovitom vremenu rivali su na Gradskom stadionu odigrali kvalitetnu i sadržajnu utakmicu sa dosta prilika u drugom poluvremenu. Prvi dio utakmice protekao je u ravnopravnoj igri, ali je Velež prije odmora preko Repovića ipak stigao do prednosti. U nastavku su izabranici Mijata Mišeljića brzom transformacijom iz odbrambenih u napadačke akcije potpuno razbili gostujuću ekipu. Lijepe golove nakon pravovremenih prigravanja postigli su Radović i Ivanišević. Nakon drugog žutog kartona Vučetića, Velež je posljednjih petnaestak minuta bio fokusiran na čuvanje vođstva.

Osam kola prije kraja prvenstva nevesinjski sastav zauzima treću poziciju, iza Jedinstva i Leotara. Devet bodova iz posljednje tri utakmice uz gol razliku 9:2 najbolje ilustruju trenutno formu ekipe.

U narednom kolu Velež gostuje Leotaru, a u 28. kolu u Nevesinje stiže lider Jedinstvo.

VELEŽ – BUDUĆNOST 3:0 (1:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Pejić (Sokolac). Strijelci: 1:0 Repović u 39, 2:0 Radović u 62, 3:0 Ivanišević u 70. minutu.

VELEŽ: Zurovac, Repović, Vučetić, Petković, Sikimić ( Grubačić), Prodanović, Tomičić, Kovačević, Radović, Ivanišević (Danilović), Grujičić.

BUDUĆNOST: S. Radić, P. Radić, Marković, Lukić, Pajić (Pantić), Vasiljević (Krezović), Lazarević, Milošević, Mićić, Ivanović, Ristić (Marjanović).