31 : 28

PREMIJER LIGA BiH : Sloga bolja od Trebinjaca

17.02.2019 Nenad Vasić

Rukometaši Sloge su na otvaranju drugog dijela sezone savladali na svom terenu ekipu Leotara iz Trebinja rezultatom 31:28 (16:10). Dobojlije su cijelim tokom utakmice bile u vodjstvu. Prosto nezaustavljiv u prvom poluvremenu bio je novajlija Stefan Janković koji je rešetao mrežu protivnika. U tim trenucima bio je nepogrešiv i sa sedam metara. U 16.minutu nakon serije 5:0 Sloga je imala vođstvo 10:3. To vođstvo su čuvali i na odmor se otišlo sa rezultatom 16:10.

U nastavku nešto bolja igra Leotara. Stavili su “flaster” na najboljeg igrača utakmice Stefana Jankovića kako bi osujtili organizaciju igre Sloge. U 49.minutu golovima Nikole Jovanovića gosti dolaze na minus dva 23:21. A onda izabranici Danka Panića serijom od tri uzastopna gola vraćaju pet golova preimućstva 26:21. Do kraja meča Trebinjci su samo uspjeli da smanje razliku za konačnih 31:28.

Najzaslužniji za pobjedu Sloge bio je Stefan Janković sa 11 golova, dok je Goran Ristović postigao 5 golova. Najefikasniji u redovima gostiju bili su Nikola Jovanović i Aleksandar Glendža sa po 7 golova. Već u utorak 19.februara Sloga na domaćem terenu igra revanš utakmicu četvrtfinala kupa BiH protiv vječitog rivala Borca. Banjalučani su u prvom meču slavili rezultatom 30:26.

SLOGA (D) – LEOTAR 31:28 (16:10)

DOBOJ – Dvorana: Srednjoškolskog centra. Gledalaca: 250. Sudije: Predrag Dejanović i Elvis Marčetić (oba iz Prijedora). Delegat: Vladimir Križanec (Banja Luka). Sedmerci: Sloga Doboj 7(6), Leotar 2(2). Isključenja: Sloga Doboj 6, Leotar 6.minuta. Diskvalifikacija (treće isključenje): Luka Karanović (Sloga Doboj) u 48.minutu.

SLOGA DOBOJ: Bogdanović (9 odbrana), Ristović 5, Đurđević, Maksimović, Krajišnik, Tulendić 4, Stanković 2, Perović 4, Lazić, Miličević, Ristić, Zekić, Karanović 1, Stefan Janković 11(5), Ćosić 4(1), Knežević (odbrana). Trener: Danko Panić.

LEOTAR: Savović, Draganić, Milićević 3(2), Parežanin, Ninković 2, Radović (10 odbrana), Srdanović 5, Jovanović 7, Ratković, Uljarević, Lazar Janković 3, Vještica, Glendža 7, Ražnatović 1. Trener: Darko Tavrić.Igrač utakmice: Stefan Janković (Sloga Doboj)