110 : 83

Sloboda razbila Bratunac

19.01.2019 Administrator DC

Košarkaši Slobode večeras su deklasirali ekipu Bratunca na svom parketu u okviru 13. kola domaćeg prvenstva. Meč je okončan rezultatom 110:83.

Bila je prva četvrtina večerašnjeg duela još i interesantna, obje ekipe su bile napadački raspoložene, pa je ovaj period meča okončan rezultatom 25:23 za Slobodu.

Tuzlaci su u drugoj četvrtini počeli polako stvarati veću razliku, te su na poluvrijeme otišli sa vodstvom rezultatom 48:40.

Otpor gostiju potpuno je slomljen u trećoj četvrtini, koju Sloboda dobija sa visokih 34:23, za rezultat 82:63 pred posljednju dionicu.

I u njoj je Sloboda bila dominantna te je slavila konačnim rezultatom 110:83. Milivoje Božović i Maksim Kovačević ubacili su za Slobodu po 23 poena, a Božović je tome dodao 7 skokova i 4 asistencije, dok je Kovačević zabilježio 4 skoka i pet asistencija. Zlatko Jovanović je zabilježio 22 poena, skok i 5 asistencija.

Kod gostiju je najbolji bio Nikola Siladji sa 19 poena i 10 skokova.