0 : 0
: Hamzabegović, Ramić, Dizdar, Gavranović, Pekija, Kukavica, Crnomarković, Mrkić, Mujagić, Marić, Davidović. Na klupi: Petrović, Lezić, Palić, Živanić, Sajak, Marmat, Mikić. Trener: Nedžad Žerić.
:Topalović, Bajić, Šikanjić, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Mojović, Runić, Aničić, Lekanić. Na klupi: Savatović, Radulović, Jakupović, Dujaković, Žeravica, Barat. Popović. Trener: Darko Vojvoidć.
Borac u Prijedoru void sa 0:2.
Rudar Prijedor – Borac Banjaluka Prijedor. Gradski stadion. Sudija: Velimir Drinić (Modriča), Pomoćnici: Davor Maksimović ( Doboj), Vladan Todorović ( Doboj). Četvrti sudija: Velibor Gigović (Gradiška). Posmatrač suđenja: Predrag Stankić (Bijeljina). Delegat: Dragan Simić (Šamac).

Borac premijerligaš

11.05.2019 Administrator DC

Igor Aničić, fudbaler Borca

Fudbalski klub Borac i matematički je obezbijedio osvajanje titule u Prvoj ligi Republike Srpske i povratak u BH Telekom Premijer ligu od sezone 2019-2020. Izabranicima Darka Vojvodića bila je potrebna bilo kakva pobjeda nad Rudar Prijedorom u gradu na Sani i do nje su i stigli rezultatom 1:3, a ovome treba dodati i da je Željezničar Sport tim na Predgrađu savladao Slogu iz Gornjeg Crnjelova rezultatom 2:1, pa je razlika između Borca i Sloge još više uvećana i sada iznosi 18 bodova pet rundi do kraja republičkog šampionata.

U prvom poluvremenu meča na prijedorskom Gradskom stadionu nije bilo pogodaka, a prvi je viđen u 60. minutu, kada je Igor Aničić zatresao mrežu Rudar Prijedora. U 72. minutu prednost crveno-plavih je udvostručena s obzirom da je jedanaesterac valorizovao Vladan Danilović, deset minuta kasnije Nemanja Pekija je smanjio na 1:2, a konačan rezultat postavljen je u 89. minutu, kada je drugi put na meču bio precizan Igor Aničić.

Inače, Rudar Prijedor je meč završio sa devet igrača na terenu. Naime, u 66. minutu golman domaćih Mirza Hamzabegović faulirao je u šesnaestercu Nemanju Lekanića zbog čega mu je glavni sudija Velimir Drinić pokazao žuti karton te dosudio jedanaesterac. Odmah zatim, zbog šutiranja lopte sa bijele tačke, glavni arbitar je reagovao i drugom javnom opomenom, a Hamzabegović je, izlazeći poslije višeminutnog protesta sa terena, konstantno vrijeđao sudiju. Drugi crveni karton, ovog puta direktni, pokazan je u 77. minutu Muji Mujagiću, koji je laktom u glavu udario Milana Šikanjića.

U narednoj rundi Borac će na Gradskom stadionu ugostiti ekipu Sloge.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC 1:3 (0:0)

strijelci: 0:1 Aničić (60.), 0:2 Danilović (penal, 72.) 1:2 Pekija (82.), 1:3 Aničić (89.), stadion: Gradski u Prijedoru, gledalaca: 350, sudija: Velimir Drinić (Modriča), žuti kartoni: Dizdarić, Ramić, Mrkić, Gavranović, Hamzabegović (Rudar Prijedor), Lekanić, Mojović, Danilović, Si. Dujaković (Borac), crveni kartoni: Mirza Hamzabegović (Rudar Prijedor, 68. minut), Mujo Mujagić (Rudar Prijedor, 77. minut).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Ramić, Dizdarić, Gavranović (od 81. minuta Mikić), Pekija, Kukavica, Crnomarković (od 75. minuta Živanić), Mrkić (od 70. minuta Petrović), Mujagić, Marić, Davidović. Trener: Nedžad Žerić.

BORAC: Topolović, Bajić, Šikanjić, Danilović (od 78. minuta Žeravica), Ćosić, Milutinović (od 82. minuta Jakupović), Si. Dujaković, Mojović (od 80. minuta Popović), Runić, Aničić, Lekanić. Trener: Darko Vojvodić.

(borac-sport, foto: borac-sport)

Prva liga RS Prva liga RS Prva liga Republike Srpske - Liga za šampiona Rudar Prijedor Borac