Novo slavlje Trebinjki

ŽKK Leotar 03, Trebinje

U 18. kolu Prvenstva BiH ŽKK "Leotar 03" pobijedio je ŽKK "Rudar Sport" iz Ugljevika sa 69:53 (15:13, 12:17, 20:11, 22:12). Ovom pobjedom Trebinjke su došle do 12 pobjede, a gošće su doživjele 13 poraz.

Iako su domaće igračice bile veliki favorit gošće su pružile dobar otpor ekipi Leotar 03 tako da su tokom prve četvrtine vodili u nekoliko navrata, ali ipak ovaj period pripao je domaćim igračicama 15:13.

Ni u drugih deset minuta igračice Milana Ilića nisu se predavale već su u 15. minutu pri rezultatu 23:20, serijom 0:10 došle u vođstvo 23:30. Ipak, na odmor  se otišlo sa 27:30.

Tokom treće četvrtine domaće igračice su preokrenule rezultat u 26. minutu na 38:37 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 47:41.

U posljednjoj četvrtini domaće igračice prave seriju 14:0 i u 36. minutu na semaforu je pisalo 61:41. Tek tada gošće preko Stošićeve postižu prve pogotke u četvrtoj četvrtini i rezultat je 61:43.

Do kraja meča domaće igračice postižu osam, a gošće 12 za konačnih 69:53.

Kod Malenih Milaković je imala dabl-dabl učinak od 16 koševa i 15 skokova, Kešeljević je postigla 15, a Škrivan 14 koševa, dok je u ekipi iz Ugljevika Stošić imala dabl-dabl učinak 15 koševa i 12 skokova, a Kapisoda je upisala 18 koševa.

U hodniku Sportske dvorane večeras i u narednim kolima kada su igračice Leotara domaćini postavljena je kutija u kojoj se stavljaju prilozi i sva prikupljena sredstva će biti usmjerena prema djeci, socijalno ugroženim porodicama, Narodnoj kuhinji, kao i crkvama i manastirima na Kosovu i Metohiji u humanoj akciji "Svi za Kosmet".

U narednom kolu ekipa izu Trebinja gostuje u Brčkom gdje ih dočekuje KK "Brčanka".

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 15, Gudelj 7, S. Milanović 1, A. Milanović, Jokanović, Dostinić 9, Daković 2, Milaković 16, Škrivan 14, Đurđević 2, S. Radovanović, Putica 3. Trener: Milorad Nadaždin.

ŽKK "Rudar Sport": Vasiljević, Tanasilović 2, Stošić 15, Kokoruš 4, Ristić, J. Radovanović 3, Miličević, Kapisoda 18, Andželković 11, Mihajlović. Trener: Milan Ilić.

Izvor: Trebinje Live