Pekija iz dobre pozicije tuče pored gola.
Tvrda i čvrsta utakmica. Bilo je prilika,ali ne i golova.
Ostalo
Tvrda i borbena utakmica, ali za sada bez pogodaka i prilika.
21'
Protokol
Glavni sudija: Vukojević Darko Delegat utakmice: Grekulović Saša Prvi pomoćni sudija: Maksimović Davor Drugi pomoćni sudija: Lazić Dejan 4. sudija: Todić Dragan
0'
Postava
Postava: Risto Perišić, Srđan Andrić , Ognjen Šešelj , Stefan Paranos , Dragan Ristić, Anel Ramić, Danilo Šipovac , Aleksandar Begenišić , Andrej Đurić , Lazar Zečević,. Na klupi: Mićo Vukanović, Nikola Prebiračević, Nikola Medan , Igor Ateljević, Ognjen Aćimović, Din Ćutahija , Miloš Sekulović
0'
Postava
Postava: Nemanja Petrović, Nemanja Pekija , Dragan Bilbija , Bojan Burazor , Marinko Rastoka , Ognjen Jaćimovć, Filip Milićević , Nemanja Marić, Predrag Zekanović , Perica Ivetić, Danilo Marmat . Na klupi: Kenan Topalović , Aleksa Dragić, Mario Sajak, Luka Kulenović, Stefan Gavranović, Sergej Dojčinović , Nemanja Matović
0'
Remi Leotara i Rudar Prijedora

Leoptar - Rudar Prijedor 0:0

U 7. kolu Prve lige Republike Srpske FK „Leotar“ je u derbiju kola protiv ekipe „Rudara“ iz Prijedora odigrao neriješeno 0:0. Nakon ovog kola oba kluba dijele prvo mjesto sa po 14 bodova.

Tokom prvih 30. minuta bila je to borbena utakmica i visokog ritma sa obje strane, ali bez šuteva u okvir gola i prilika. Prva prilika je viđena u 42. minutu kada je Šipovac iskosa sa lijeve strane šutirao, ali je lopta prošla pored desne stative gostiju.

Rezultatom 0:0 otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili gosti kada je nakon ubačene lopte iz kornera kapiten Rudara sa pet metara šutira pored gola.

Domaći igrači imali su lijepu priliku u 62. minutu kada je Zečević zahvatio loptu volejom, a lopta je prošla poredstative golmana Petrovića.

Najbolja šansa za domaće bila je u 88. minutu kada je loptu iz kornera nabacio Sekulović, a u šesnaestercu gostiju je najviši bio Begenišić i njegov udarac glavom sa pet metara prošao je iznad prečke gola gostiju.

Samo minut kasnije Šešelj je dobio i drugi žuti karton (prvi je dobio u petom minutu prvog poluvremena) i sudija Darko Vukojević mu je pokazao put u svlačionicu.

Do kraja nije bilo prilika tako da je ova utakmica završila rezultatom 0:0.

Nakon utakmice trener Oleg Ćurić je rekao da je njegova ekipa bila za nijansu bolja po šansama i da su zaslužili da daju barem jedan pogodak.

„Momci su dali maksimum i ako ovako uđu u naredne utakmice nema zime za nas. Čestitam protivniku i vidjeli ste da se i protiv favorizovane ekipe koja je jedna od najorganizovanijih može igrati ako se da maksimum. Idemo dalje korak po korak dalje“, rekao je Ćurić.

Narednog vikenda ekipa iz Polica gostuje u Novom Gradu gdje ih dočekuje „Sloboda“.

Leotar - Rudar Prijedor 0:0

FK „Leotar“: Perišič, Andrić, Šešelj, Paranos, Ristić, Ramić, Milić(od 60. minuta Sekulović (od 90. minuta Ćutahija), Begenišić, Đurić, Šipovac, Zečević (od 81. minuta Medan). Trener: Oleg Ćurić.

FK „Rudar“: Petrović, Pekija, Bilbija (od 68. minuta Matović), Burazor, Rastoka (od 61. minuta Gavranović), Jaćimović (od 46. minuta Kulenović), Milićević, Marić, Zekanović (od 70. minuta Dojčinović), Ivetić, Marmat. Trener: Boris Savić.

Izvor: trebinelive.info

Prva liga RS Prva liga RS m:tel Prva liga Republike Srpske Leotar Rudar Prijedor