Leotar bolji od Dervente

Leotar, Trebinje

U 4. kolu Premijer lige BiH RK ”Leotar” je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” slavio protiv ekipe “Dervente” iz istoimenog grada 37:31 (21:15). Ovo je drugi trijumf Trebinjaca, a četvrti poraz gostiju.

Odmah na početku golovima Milojevića (prva tri) domaći rukometaši dali su do znanja gostima da su riješeni da bodovi ostaju u Trebinju. U 6. minutu na semaforu je pisalo 4:2, a u 15. minutu bilo je 10:5.

Ta prednost održavala se sve do kraja prvog poluvremena i na odmor se otišlo sa 21:15.

Tokom drugog poluvremena domaćin je održavao prednost od pet golova razlike da bi u 57. minutu bilo i 37:27. Gosti su do kraja postigli četiri, a domaćin nijedan gol tako da je krajnji rezultat bio 37:31.

Večerašnju utakmicu obilježila je odlična utakmica mladog Marka Parežanina koji je postigao 8 golova kolio je dao i Bukva, a kod gostiju najbolji su bili Živanić I Grahovac po 9 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić je rekao je da su dva boda upisana, ali da su njegovi momci podbacili u ozbiljnosti i pristupu utakmici.

“Puno smo golova primili I moramo to da ispravimo jer to nije način na koji treba da igramo. Idemo dalje”, naglasio je Tavrić.

Naredne subote Trebinjci su gosti RK “Maglaj” u Maglaju koji ima dvije pobjede i dva poraza, a jedan bod manje od Leotara.

Leotar - Derventa 37:31 (21:15)

RK „Leotar“: Savović, Orbović, Veraja, Parežanin 8, Milojević 7, Ninković 1, Omerović, Ratković 3, Grk 2, Abramović 3, Tomić 3, Inić 1, Ivanović 1, Bukva 8, Komnenović. Trener: Darko Tavrić.

RK „Derventa“: Ristić, Živanić 9, Dobrilović 4, Lukić, Milinković 6, Drinić, Stanković, Pejić 1, Starčević, Savić 1, Šmulja, Grahovac 9, Škrga 1. Trener: Milorad Bjelošević.

Izvor:trebinjelive.info