Novi poraz Sloge

RukometaÅ”i dobojske Sloge doživjeli su drugi uzastopni poraz od Slobode u Tuzli rezultatom 24:28. Tako su već na startu drugog dijela sezone počeli gubiti korak za vodećim ekipama u ligi.

U prvom dijelu meča bila je izjednačena igra, Sloga je bila u egalu. Sloga je u osmom minutu imala gol prednosti 5:4, kao i 12.minutu 6:5. A ondaslijedi serija domaćih od 3:0 za 8:6. U 24.minutu Dobojlije stižu do izjednačenja 10:10. Na odmor se dolasi s golom prednosti u korist domaćih 14:13.

U nastavku igralo se gol za gol sve do 48.minuta kada Tuzlaci prave seriju 6: i odlaze na velikih plus sedam 27:20 (55.minut). U preostalom vremenu Sloga je samo ublažila poraz 28:24. Dobojlije u narednom kolu na svom terenu dočekuju ekipu Krivaje.

Najefikasniji kod domaćih bio je Alen Ovčina sa 9, a kod Sloge najefikasniji su Vladan Đurđević i Vladimir Stanković sa po Å”est golova.

SLOBODA ā€“ SLOGA (D) 28:24 (14:13)

Dvorana: SKPC ā€žMejdanā€œ. Bez gledalaca. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: sloboda 8(6), Sloga 7(4). Isključenja: Sloboda 14, Sloga 12 minuta.

SLOBODA: Dražen Stojanović, Tufekčić 4, Suhonjić 4(1), Fares, Ovčina 9(5), Pekić 1, Halilković 4, Zdravko Čajić, Đorđević 1, Klis 3, Renato Čajić, Karahodžić, Hamzabegović, Milkunić, Bečić 2, Jusić. Trener: Davor Kadić.

SLOGA (D): Bogdanović, Radomir Stojanović 1, Đurđević 6, Trifunović, Tulendić, Perović 3(3), Vladimir Stanković 6, Borislav Stanković, Bubić 2, Zekić 1(1), Ristić 1, Knežević 1, Miličević, Černov 1, Iunin 2, Bajović. Trener: Mario Kelentrić. Ā Ā