Svonsiju derbi, pobjeda Blekburna

Fudbaleri Svonsija savladali su Votford u 23. kolu Čempionšipa. Svonsi je slavio u Velsu sa 2-1.

Meč je dobro počeo za goste. Pogotkom Toma Kleverlija u 20. minuti, gosti su poveli sa 1-0. Svonsi je na sve načine pokušavao doći do izjednačenja a u 43. minuti su i uspjeli a strijelac je bio Lov. U nastavku susreta, vidjeli smo još jedan pogodak. U 67. minuti, Lov je postigao još jedan pogodak te je donio pobjedu svojoj ekipi.

Ovom pobjedom, Svonsi je došao do druge pozicije dok je ekipa Votforda šesti.

U duelu nekadašnjih premijerligaša, Blekburn Roversi savladali su Birmingem u gostima sa 2-0. Roversi su do prednosti došli pogotkom Armstronga dok je Bredli Dak potvrdio pobjedu svog tima. Roversi su 11. dok je Birmingem 18. na tabeli.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Championship Swansea City Watford