Derbi završen remijem

Derbi 16. kola regionalnog Istoka, između Rudara 1925 i Milića, završen je neriješenim rezultatom 1:1 i podjelom bodova.

Prvo poluvrijeme obilježila je konkretnija i bolja igra gostiju. Uprkos brojnim šansama koje su stvarali izabranici Ranka Lalovića, do prednosti od 0:1 dolaze  pogotkom sa bijele tačke. U 29. minutu u kaznenom prostoru Marković ruši najboljeg strijelca gostiju  Marinkovića, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Jolović. Samo par minuta kasnije kapiten Milića je imao priliku da poveća vođstvo kada je iza leđe odbrane primio dugu loptu od Ružičića, ali se ispriječila stativa. Prvu šansu Rudar 1925 ima tek u 40. minutu, ali Todorović  se okreće u pet metara i šutira pored gola. Minut kasnije Teodorović izlazi jedan na jedan sa golmanom Dragićem, ali ga ne uspijeva savladati. U samom finišu prvog dijela priliku da  izjednači ponovo propušta Todorović koji, na  centaršut sa desne strane, loše glavom zahvata loptu i šalje je preko prečke. U drugom poluvremenu uloge su zamijenjene i prvih petnaest minuta domaća ekipa u potpunosti kontroliše utakmicu, što u 58. minutu, dovodi do poravnanja rezultata. Nakon slobodnog udarca i centaršuta Simikića sa desne strane, lopta sve preskače, na drugoj stativi sam ostaje Marković, koji postiže pogodak za 1:1. Loša realizacija je spriječila domaće da naprave preokret, jer Todorović u dva navrata izlazi sam pred Đorđića, ali lopta odlazi pored gola. Da li su propuštene šanse dovele do pada u igri Ugljevičana ili su svjesno prepustili inicijativu gostima, ali  Milići u nastavku ponovo preuzimaju teren i preko Marinkovića stvaraju 3-4 odlične šanse, ali golman Dragić odličnim odbranama sprječava promjenu rezultata. Do kraćeg prekida meča dolazi u 75. minutu, jer je na terenu pozlilo domaćem igraču Markoviću, koji je sanitetskim vozilom transportovan  u Dom zdravlja u Ugljeviku, a potom i u Bijeljinu, gdje se, prema informacijama iz kluba, i dalje nalazi. Po prikazanoj igri i velikoj borbi na terenu, utakmica je s razlogom nosila epitet derbija kola,  ako ne i cijelog prvenstva. Za 90 minuta grčevite borbe za svaku loptu, preovladao je prije svega  fer-plej, jer se nekoliko puta desilo da, iako se jedna od ekipa nalazi u prilici za pogodak, lopta, zbog povrede igrača,  bude izbačena, kako bi se povrijeđenom ukazala pomoć .

U timu iz Milića kažu da je podjela bodova potpuno zaslužena.

Obje ekipe su na terenu prikazale odličnu igru i  gledaoci su sigurno imali u čemu da uživaju. Za nas je najvažnije da smo se kući vratili neporaženi,  ali po omjeru snaga, stvorenim šansama, fer i korektnoj igri, bilo koja ekipa da je pobijedila to ne bi bilo nezasluženo. Iako smo bili za nijansu dominantniji tokom prvog dijela, loše smo ušli u drugi, što su domaći iskoristili, ali, na sreću, nisu uspjeli napraviti preokret. Iako nas nije doveo tamo gdje smo željeli, mislim da je ovaj rezultat, ipak, najpošteniji. Rudaru 1925 se  zahvaljujemo na srdačnoj dobrodošlici i korektnosti, a Markoviću želimo brz oporavak i povratak na teren“, istakao je Nikola Ćirković, prvotimac Milića.

FK Milići

I Ugljevičani su zadovoljni osvojenim bodom, mada kažu da je moglo i bolje.

„Iako nas je ovaj rezultat skinuo sa liderske pozicije, moram priznati da je on najrealniji ishod ovog derbi. Ovo je bila jedna od najboljih utakmica koju smo odigrali u ovoj polusezoni, tvrda, muška, ali prije svega bez nekih prljavih poteza, fer i korektna, prava sportska predstava. Iako smo se nadali svim bodovima na svom terenu, moramo biti zadovoljni i ovim jednim. Do pada koncentracije u našim redovima došlo je poslije zdravstvenog problema koji je imao naš igrač Marković, i donekle je i sreća bila na našoj strani jer je Marinković imao 3-4 zicera, ali lopta nije htjela u mrežu. Preostaje nam da u narednim susretima nadoknadimo ove izgubljene bodove i vratimo se na lidersku poziciju, a nadamo se da će se naš saigrač ubrzo pridružiti svojoj ekipi i želimo mu što brži oporavak“, rekao je Aleksandar Mitrović, fudbaler Rudara 1925.