Dva gola Vranješa za poziciju ledera na tabeli

U posljednjoj utakmici 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine FK Borac je ugostio ekipu NK Široki Brijeg, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:1.

Utakmica je oštro počela pa je Mulahasanović već u sedmoj minuti pokazao žuti karton Ćoriću zbog oštrog starta nad svojim nekadašnjim saigračem. U dvanaestoj minuti utakmice viđena je prva ozbiljnija prilika, ali je udarac Ziljkića lagano zaustavio Miškić.

Igrala se 23. minuta utakmice kada je Široki Brijeg po prvi put ozbiljnije zaprijetio golu domaćina. Šutirao je Stanić, ali je Pavlović uspio da odbrani i ovaj udarac. Samo tri minute nakon toga ponovo je Borac imao odličnu šansu, zaprijetio je Subić nakon dobre lopte Ziljkića, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Vodstvo Borcu donio je  jedanaesterac u 29. minuti utakmice kada je nakon faula nad Vojnovićem žuti karton zaradio Stanić, a Mulahasanović pokazao na kreč. Sa bijele tačke siguran je bio Stojan Vranješ. U 35. minuti utakmice ponovo je prijetio Vranješ ovoga puta iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla pored gola. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a i nije bilo više opasnih napada.

U nastavku utakmice ponovo je Borac imao priliku da poveća svoju prednost. Prvo je u 66. minuti utakmcie šutirao Mehanović, ali ipak preko gola. Samo dvije minute kasnije priliku je imao i Dujaković, ali je Miškić odlično odbranio. Već u 71. minuti utakmice nova prilika za Borac ovoga puta šutirao je Vranješ, ali je Miškić novom fenomenalnom intervencijom uspio da sačuva svoju mrežu i ostavi Široki u životu.

Kazna za sve promašaje Borca stigla je tri minute kasnije, strijelac pogotka za Široki Brijeg bio je Stipe Jurić nakon  akcije iz kornera, a asistenciju je upisao Bože Vukoja. Mogao je Borac odmah izjednačiti u 76. minuti utakmice, ali je Ćorić šutirao poprilično loše.

Nove tri šanse za Borac uslijedile su samo nekoliko minuta kasnije, prvo je Brtan nakon kornera šutirao preko gola, da bi u nastavku igre u šansi se našao Vranješ, ali je njegov udarac bio izblokiran. Samo par minuta nakon toga veliki pritisak Borca izrodio je novu šansu, ali je Ziljkić pogodio samo prečku.

Pritisak Borca izrodio jei i pobjedu za Banjalučane i njihovo preuzimanje prvog mjesta na tabeli. U 89. minuti utakmice sjajno je centrirao Dino Ćorić, a glavom precizno u malu mrežu pogodio je ponovo Vranješ i tako donio vrijedna tri boda Borcu.

FK Borac - NK Široki Brijeg 2:1

Strijelci: Vranješ 29' 1:0; Jurić 74' 1:1; Vranješ 89' 2:1

Sudija: Adis Mulahasanović (Sarajevo)

Žuti kartoni: Ćorić, Maksimović, Uzelac (Borac), Stanić, Grgić (Široki Brijeg)

FK Borac: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ziljkić, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Subić, Vranješ, Mehanović. Trener: Marko Maksimović.

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Mašić, Jurilj, Šabić, Stanić, Vukoja, Zachara, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić.

Velež 2 : 1 Krupa
Borac 2 : 1 Široki Brijeg