Akademac u posljednjoj sekundi do slavlje u Palama, prva pobjeda Glasinca, Kalinovik uzeo bod u Višegradu

Glasinac slavi prvu pobjedu

Tri utakmice devetog gola Druge lige Republike Srpske grupa "Jug" odigrane su večeras i bilo je drame.

Super dramatična utakmica je bila u Palama, a Akademac golom Nemanje Čečura sa zvukom sirene dolazi do pobjede 4:3. Ima Jahorina za čime da žali u ovoj utakmici. Nevjerovatno je šta su sve promašivali izabranici Sretka Vuksanovića, nevjerovatno je i šta je branio fenomenalni osamnaestogodišnji golman Trebinjaca Luka Stepanovića. Treba pohvaliti golmansku mladost, jer je i na drugoj strani Miloš Baričanin odlično čuvao gol svoje ekipe.

Jahorina odlično ulazi u susret, prijete, ali Luka Stepanović nagovještava da je ovo njegova veče. Već poslije dvije i po minute potpune opsade gola i nemogućnosti da se spoje dva pasa i prenese lopta u polje napada gosti zovu timeout. Odmah ulazi Nemanja Čečur kao golman-igrač i kreće "višak". Prebacio je Akademac težište igre na protivničku polovinu, ali iz "viška" se nije izrodilo mnogo kvalitetnih prilika. Bili su to sigurni pasovi, bez mnogo ritma i traženje pukotine, ali je Jahorina znala stajati i braniti se. Iz jedne odbrane Marko Maljukan preko čitavog terena šutira i pogađa za 1:0. Vraća se nakon toga Akademac u igru 4 na 4, ali bez promjene rezultata sve do 31. minute, kada slijede brza tri gola gostiju za potpuni preokret 3:1. Pogađali su Ognjen Aćimović dva puta i Ognjen Šešelj.  Romanija poslije trećeg gola kreće sa Milošem Košarcem kao viškom, a Nebojša Ćorović jako lijepim golom smanjuje na 3:2, da bi na dvadesetak sekundi do kraja Danijel Trbo pogodio za 3:3. Malo je to bilo Jahorini, krenula je u još jedan napad sa viškom, prerano šutirala, a Nemanja Čečur blokira udarac i onda precizno pogađa za 4:3. Taman što je lopta prešla gol liniju, oglasila se i sirena, a to je značilo i pobjedu Akademca u Palama 4:3.

Derbi kola igrao se u Višegradu gdje je drugoplasirani Višegrad ugostio prvoplasiranog Kalinovika i na kraju je završeno 2:2, pa su Kalinovčani ostali prvi, a Višegrad je pao na treće mjesto, jer se između njih ugurao Akademac sa utakmicom manje.

U zanimljivoj utakmici Mladen Droca je doveo goste u vođstvo, ali je Nikola Ćaćić vratio stvari na početak i sa tim rezultatom se otišlo na pauzu. Do potpunog preokreta domaći dolaze pogotkom koji je pripisan kao autogol golmana Kalinovika, Gorana Macana. Bod Kalinovčanima ipak donosi Dragan Lončarević pogotkom u 36. minuti za konačnih 2:2.

Zanimljiv meč Jahorine i Akademca

Glasinac je tek u devetom pokušaju upisao prvu pobjedu sezone, pobjeda koja im može biti zamah za nastavak, dok je Tango vezao i treći uzastopni poraz, četvrti od početka sezone. Imao je Tango i u Sokocu 4:2 na poluvremenu, ali onda u posljednjih desetak minuta dolazi do ozbiljnog pada u igri i Glasinac piše prve bodove kraj imena. Radoš Čolić je haulom predvodio Sokočane do trijumfa, a po gol su dodali Nemanja Ninković, Siniša Škobo, Dragan Višnjić i Stefan Milinković. Za Tango su po gol dali Jasmin Ligata, Suno Dedić, Nikica Purković, Nemanja Pušara i Denis Pandža.

KMF JAHORINA - FC AKADEMAC 3:4 (1:0)
SPC "Peki"
Gledalaca: 200
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Miroslav Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Maljukan 13, 1:1 Aćimović 31, 1:2 Šešelj 33, 1:3 Aćimović 35, 2:3 Ćorović 36, 3:3 Trbo 40, 3:4 Čečur 40
Žuti kartoni: Ćorović, Baričanin, Miletić (Jahorina), P. Šešelj (Akademac)

JAHORINA: Baričanin, Ćorović, Lukić, Košarac, Trbo, Lazarević, Simić, Matović, Čvoro, Maljukan, Miletić, Paprica, Pandurević, Tešanović

AKADEMAC: Stepanović, P. Šešelj, Belović, O. Šešelj, Zečević, Miladinović, Aćimović, Janjoš, Milojević, Lojović, Milošvić, Čečur

FC VIŠEGRAD - KMF KALINOVIK 2:2 (1:1)
Sportska dvorana u Višegradu
Gledalaca: 350
Sudije: Njegoš Petrović (Trebinje) i Đorđe Krunić (Foča)
Strijelci: 0:1 Droca 11, 1:1 Ćaćić 18, 2:1 Macan 34ag, 2:2 Lončarević 36
Žuti kartoni: Dučić (VišegraD9, Droca, P. Sladoje, Ćeranić (Kalinovik)

VIŠEGRAD: Dučić, Filipović, Pljevaljčić, Savić, Krsmanović, Vukotić, Sarić, Ninković, Baranac, Ćaćić, Ajder

KALINOVIK: Macan, Živković, Kovačević, Lončarević, Droca, Ćeranić, P. Sladoje, Galinac, M. Sladoje, Tepavčević

FC GLASINAC - KMF TANGO 8:5 (2:4)
Dvorana u Sokocu
Gledalaca: 50
Sudije: Slavoljub Gogić i Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ligata 3, 1:1 Čolić 9 (6m), 2:1 Ninković 15, 2:2 Dedić 17, 2:3 Purković 18, 2:4 Pušara 20, 3:4 Škobo 27, 4:4 Čolić 31, 5:4 Višnjić 34, 6:4 Čolić 35, 7:4 Čolić 36, 7:5 Pandža 38, 8:5 Milinković 39 (10m)
Žuti kartoni: U. Debelnogić (Glasinac), Salčin (Tango)

GLASINAC: Pajević, Čolić, Gašević, Ninković, Milinković, U. Debelnogić, Kapović, Višnjić, Lukić, Čolaković, Škobo, Papić

TANGO: Trifković, Šehovac, Popovac, Ligata, Lindov, Kalajdžić, Dedić, Salčin, Vučinić, Knežević, Pandža, Pušara, Mulahmetović, Purković

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički
Kalinovik 2 : 2 Tango