Akademac niže pobjede, gostujući trijumf Kalinovika

Futsal klub Akademac

Utakmicama 15. kola nastavljena je Druga liga Republike Srpske u futsalu grupa "Jug".

Jahorina je teškom mukom na svom parketu savladala Višegrada 7:4. Gosti su odigrali kvalitetan meč, vodili do 35. minute, a onda slijedi furizona završnica Paljana i pobjeda 7:4. Nebojša Ćorović je postigao hettrik, Dušan Paprica sa dva gola režirao preokret, a u strijelce su se upisali i Marko Maljukan, te Aleksa Tešanović. Za goste su pogađali  Filip Filipović, Luka Vukotić, Bojan Krsmanović i Nikola Baranac.

Rudo je tek u finišu utakmice slomilo Glasinca i slavilo pobjedu 4:2. Bila je ovo vrlo neizvjesna utakmica u kojoj domaći dolaze do vođstva pogotkom Dejana Tasića u 10. minuti. Sve do 27. minute bio je taj rezultat, a onda Radoš Čolić donosi izjednačenje. Dejan Tasić novo vođstvo Ruđanima donosi u 36. minuti, ali odmah Nemanja Ninković pogađa za 2:2. I kada se činilo da će u ovom meču desetkovani Glasinac uspjeti ponijeti bod iz Rudog, Dejan Tasić u posljednjoj minuti kompletira hettrik, a u strijelce se upisuje i Slobodan Glavonjić za konačnih 4:2.

Gostujuću pobjedu upisao je Kalinovik u Foči 9:7. Fantastičan start utakmice i tri gola u prvih pet minuta utakmice doveli su ih na 3:0 i sve poslije toga je bilo mnogo lakše. Nastavili su u istom ritmu, pa nakon pogotka kapitena Kovačevića imaju 5:1 u 16. minuti. Domaći uspjevaju koliko toliko da se stabilizuju i na poluvrijeme se ide sa prednosti Kalinovčana 6:3. U nastavku susreta uspješno održavaju prednost i dolaze do nove gostujuće pobjede.  Nemanja Kovačević, Marko Ćeranić i Dragan Tepavčević su po dva puta pronalazili put do mreže, a po jedan gol su dali Dragan Lončarević, Đorđe Trifković i Mladen Droca. Marko Vuković i Dimitrije Ostojić su postigli po hettrik u domaćoj ekipi, a mladi Uroš Milić je dodao gol.

Akademac je ostvario novu pobjedu i sigurno čuva prvo mjesto. U Trebinju su savladali Radničkog iz Novog Goražda 3:0, a sva tri pogotka pala su u prvih pet minuta utakmice kada su pogađali Novo Milošević, Žarko Mandić i Dejan Janjoš.

Večeras se igra posljednji meč kola kada će Ljubinje na svom parketu dočekati KMF Tango.

KMF JAHORINA - FC VIŠEGRAD 7:4 (2:2)
SPC "Peki", Pale
Gledalaca: 200
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Maljukan 2, 1:1 Filipović 9, 2:1 Ćorović 11, 2:2 Vukotić 18, 2:3 Krsmanović 23, 2:4 Baranac 25, 3:4 Paprica 32, 4:4 Tešanović 35, 5:4 Paprica 36, 6:4 Ćorović 36, 7:4 Ćorović 38
Žuti kartoni: Savić (Višegrad)

JAHORINA: Baričanin, Ćorović, Maljukan, Košarac, Trbo, Skoko, Lazarević, Komlenović, Cerovina, Paprica, Tešanović, Gluhović, Brčkalo

VIŠEGRAD: Ajder, Savić, Filipović, D. Ninković, Krsmanović, Vukotić, Sarić, Batinić, Baranac

FC RUDO - FC GLASINAC 4:1 (1:0)
Dvorana u Rudom
Gledalaca: 120
Sudije: Slavoljub Gogić i Matej Golijanin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Tasić 10, 1:1 Čolić 27, 2:1 Tasić 36, 2:2 Ninković 38, 3:2 Tasić 40, 4:2 Glavonjić 40
Žuti kartoni: Cerović, Tasić (Rudo), Vuković (Glasinac)

RUDO: Medović, Tasić, Glavonjić, Mikavica, Cerović, Jakovljević, Mitrović, Dragičević, Stančić, Grabovčić, Perišić, Toković, Đupović

GLASINAC: Mirjanić, Čolić, M. Vuković, Ninković, Papić, Čolaković, Beatović

KMF MEDICINSKI FAKULTET FOČA - KMF KALINOVIK 7:9 (3:6)
Dvorana u Foči
Gledalaca: 20
Sudije: Marko Domazet i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Lončarević 2, 0:2 Ćeranić 3, 0:3 D. Tepavčević 5, 0:4 Trifković 10, 1:4 Vuković 14, 1:5 Kovačević 16, 2:5 Ostojić 18, 3:5 Ostojić 19, 3:6 D. Tepavčević 20, 4:6 Ostojić 21, 4:7 Ćeranić 22, 4:8 Droca 32, 5:8 Milić 34, 5:9 Kovačević 35, 6:9 Vuković 36, 7:9 Vuković 38
Žuti kartoni: Simović, Bokonjić, Perišić (Med.fak.Foča), Lončarević (Kalinovik)

MEDICINSKI FAKULTET FOČA: Vilotić, Simović, Perišić, Bokonjić, Ostojić, Aćimović, Milić, Drakul, Vuković

KALINOVIK: V. Tepavčević, Kovačević, Trifković, Droca, Lončarević, D. Tepavčević, M. Ćeranić, Galinac, M. Sladoje

FC AKADEMAC - FC RADNIČKI NOVO GORAŽDE 3:0 (3:0)