Akademac u derbiju bolji od Kalinovika, slavlje Tanga, Glasinca i Višegrada

Tango u finišu slomio Fočake

Druga liga Republike Srpske grupa "jug" nastavljena je ovog vikenda utakmicama 14. kola.

Lider na tabeli, trebinjski Akademac nije imao problema u derbiju kola i slavio je pobjedu 8:3 na gostovanju u Istočnom Sarajevu protiv Kalinovika. Po dva pogotka za Akademac su postigli Novo Milošević, Aleksa Lojović i Predrag Šešelj, jedan gol je djelo Aleksandra Belovića, a autogol je postigao Dragan Tepavčević. Za domaće su pogađali Marko Ćeranić, Dragan Lončarević i Miloš Galinac.

Teže od očekivanog Tango je savladao Medicinski fakultet Foča iako to rezultat i ne govori, bilo je 8:3. Ipak, Fočaci su do posljednjih pet minuta bili u egalu, promašili i neke svoje prilike za vođstvo i na kraju položili oružje. Nije Tango dobro ušao u susret, dugo su se mučili, ali na kraju upisali novu pobjedu u sezoni. Nemanja Pušara je postigao dva jako lijepa gola, Dušan Šehovac je dodao još dva, a po gol su postigli Emrah Babić, Mihajlo Đorem, Nemanja Knežević i Denis Pandža. Za Fočake je Dimitrije Ostojić dao dva gola, a jedan Uroš Milić.

Ljubinje je sa svega pet igrača stiglo na gostovanje kod Glasinca i doživjelo poraz 7:3. Igrali su dok su imali snage, trideset minuta na muke stavljali Sokočane, ali nisu snage za više imali. Dragan Višnjić je poveo Sokočane do pobjede haulom, a po gol su dali Darko Gašević, Nemanja Ninković i Stefan Milinković. Danilo Šijaković, te Mirko i Nedeljko Likić su pogađali gol domaćih.

I Višegrad je tek u finišu prelomio utakmicu na svom terenu protiv Rudog i slavio 6:2. Ruđani su do pet minuta pred kraj imali potpuni egal, a onda primaju prvo dva gola u 35. minuti, pa onda i još dva u 39. minutu za konačnih 6:2. Luka Vukotić je bio strijelac dva gola za domaće, a pogađali su i Nemanja Ćaćić, FIlip Filipović, Bojan Krsmanović i Marko Savić. Za goste su strijelci bili Dalibor Cerović i Slobodan Glavonjić.

Preostali meč kola igra se večeras u kasnom terminu od 21.30 u Trebinju gdje Zahumlje dočekuje Jahorinu.

Višnjić sa četiri gola vodio Sokočane

KMF KALINOVIK - FC AKADEMAC 3:8 (2:6)
Dvorana OŠ "Aleksa Šantić", Vojkovići
Gledalaca: 30
Sudije: Marko Domazet i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo9
Strijelci: 0:1 Milošević 1, 0:2 Lojović 5, 1:2 Ćeranić 7, 1:3 D. Tepavčević 12ag, 1:4 Milošević 13, 1:5 Lojović 17, 2:5 Lončarević 18, 2:6 P. Šešelj 19, 2:7 Belović 24, 3:7 Galinac 29, 3:8 P. Šešelj 34
Žuti kartoni: Trifković (Kalinovik), P. Šešelj (Akademac)

KALINOVIK: V. Tepavčević, D. Tepavčević, Kovačević, Trifković, Droca, Ćeranić, Galinac, M. Sladoje, Mandić, Lončarević

AKADEMAC: Stepanović, Belović, P. Šešelj, Milošević, Zečević, Miladinović, Mandić, Aćimović, O. Šešelj, Lojović, Milojević

KMF TANGO - KMF MEDICINSKI FAKULTET FOČA 8:3 (2:2)
SRC "Slavija"
Sudije: Slavoljug Gogić i Matej Golijanin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Ostojić 2, 1:1 Babić 8, 2:1 Pušara 11, 2:2 Ostojić 17, 3:2 Šehovac 21, 3:3 Milić 25, 4:3 Đorem 31, 5:3 Pušara 35, 6:3 Šehovac 36, 7:3 Pandža 38, 8:3 Knežević 40
Žuti kartoni: Bokonjić (Med. fak. Foča)

TANGO: Trifković, Pušara, Lindov, Šehovac, Ligata, Lakić, Honić, Salčin, Babić, Đorem, Pandža, Knežević, Mulahmetović, Purković

MEDICINSKI FAKULTET FOČA: Ružić, Simović, Perišić, Bokonjić, Ostojić, Aćimović, Smiljanić, Milić

FC GLASINAC - KMF LJUBINJE 7:3 (2:2)
Sportska dvorana u Sokocu
Gledalaca: 50
Sudije: Nemanja Vujadin i Nikola Tešanović (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Ninković 4, 1:1 Šijaković 7, 1:2 N. Likić 8, 2:2 Višnjić 10, 3:2 Gašević 24, 3:3 M. Likić 28, 4:3 Višnjić 30, 5:3 Višnjić 31, 6:3 Milinković 36, 7:3 Višnjić 39
Žuti kartoni; -

GLASINAC: Čobović, Milinković, Višnjić, Papić, Gašević, Gladanac, Čolaković, J. Vuković, M. Vuković, U. Debelnogić, Ninković

LJUBINJE: Bogdanović, Toholj, M. Likić, N. Likić, Šijaković

FC VIŠEGRAD - FC RUDO 6:2 (2:1)
Sportska dvorana u Višegradu
Gledalaca: 130
Sudije: Bojan Pejić (Sokolac) i Nebojša Sekulić (Višegrad)
Strijelci: 0:1 Cerović 7, 1:1 Krsmanović 15, 2:1 Vukotić 20, 2:2 Glavonjić 25, 3:2 Vukotić 35, 4:2 Savić 35, 5:2 Čačić 39, 6:2 Filipović 39
Žuti kartoni: -

VIŠEGRAD: Andrić, Savić, Filipović, D. Ninković, Čačić, Vukotić, Sarić, B. Ninković, Batinić, Baranac, Krsmanović

RUDO: Medović, Tasić, Glavonjić, Đerić, Z. Novaković, Mitrović, Mikavica, Dragičević, Stančić, Đupović, Toković

Ljubinje 12 : 9 Jahorina
Medi. fakultet 3 : 3 Zahumlje
Akademac 5 : 1 Višegrad
Glasinac 9 : 5 Radnički
Kalinovik 2 : 2 Tango