Bajka Kalinovika se nastavlja, remi Radničkog i Višegrada

Futsaleri Kalinovika savladali su Glasinca 3:1 u 10. kolu Druge lige Republike Srpske grupa "jug".

U jednoj borbenoj utakmici Kalinovik praktično iz prve prave šanse otključava gol Pajevića i dolazi do vođstva 1:0. Uslijedile su šanse na obje strane, stativa i prečka su čuvale Sokočane, dok je Goran Macan još jednom imao svoje veče i odlično je branio gol Kalinovika.

Marko Ćeranić drugim golom u 19. minuti dovodi Kalinovčane na 2:0, ali pred samo poluvrijeme Dragan Višnjić je na pravom mjestu da upotpuni prodor uz lijevu aut liniju i asistenciju Radoša Čolića i vrati Sokočane u utakmicu.

Dosta se Glasinac oslanjao na Miloša Pajevića na protivničkoj polovini, pokušavali su "viškom" da stvore višak i stignu do izjednačenja, ali nisu uspjevali. Kalinovik im odgovara kontra "viškom" sa željom da duže čuvaju loptu i probaju naći rupu koju bi iskoristili da postignu i treći gol. Sa golmanom-igračem u polju nisu uspjeli, ali jesu iz jednog brzog napada 4 na 4 i Pavle Sladoje pogađa za 3:1.  Problem Glasincu napravilo je isključenje Nikole Rajića u 36. minuti koji dobija drugi žuti karton pogodivši loptom u zaustavljenom vremenu sudiju Tešanovića, a ovaj mu pokazuje drugi žuti karton i šalje van igre. Odbranio se Glasinac sa igračem manje dvije minute, ali nije uspio da postigne gol kojim bi se vratili u meč, pa je i ostalo 3:1.

U drugoj utakmici koja je igrana večeras Višegrad je zaustavljen u Novom Goraždu u jednoj tvrdoj utakmici.

Radnički je poveo golom Đorđa Đurđevića u 23. minuti, a izjednačenje donosi Nikola Baranac u 32. minuti, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

KMF KALINOVIK - FC GLASINAC SOKOLAC 3:1 (2:1)